VIDEO Haller proti Benfice potvrdil post kráľa strelcov: Ajax v Lisabone na výhru nedosiahol

Gilberto a Dušan TadičGilberto a Dušan Tadič Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - V stredajšom stretnutí hrala Benfica Lisabon doma s Ajaxom Amsterdam nerozhodne 2:2. Útočník hostí Sebastien Haller zaznamenal jedenásty gól v tomto ročníku súťaže a upevnil si post lídra tabuľky strelcov.

Ajax nastúpil na Estadio da Luz v pozícii favorita a v úvode trpezlivo čakal na chybu súpera. Prvá vážnejšia prišla po osemnástich minútach a využil ju Tadič. Srbského legionára nechala obrana domácich trestuhodne voľného v pokutovom území a po asistencii Mazraouiho bez problémov poslal svoj tím do náskoku. Benfica sa však rýchlo spamätala, v 26. minúte ešte Pasveer dokázal vytlačiť pokus Silvu na rohový kop, vzápätí sa však domáci tešili z vyrovnania po vlastnom góle Hallera. Útočník Ajaxu si zrazil prudkú prihrávku Vertonghena do svojej bránky, o tri minúty neskôr zaváhanie napravil na druhej strane. Po zákroku Vlachodimosa sa dostal k odrazenej lopte a vrátil holandskému tímu vedenie - 1:2. Ešte pred prestávkou mohol pridať tretí gól hostí Alvarez, ale trafil iba vzdialenejšiu žrď.

Sebastien Haller a Jan Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Desať minút po štarte druhého polčasu sa Benfica takmer dočkala druhýkrát vyrovnania, strela Evertona bola tečovaná do protipohybu brankára hostí, no napokon skončila tesne vedľa. Vlachodimos na druhej strane po hodine hry zastavil nebezpečný pokus Mazraouiho a zachránil svoj tím do dvojgólového manka. Jeho spoluhráči mu pripravili radosť v 72. minúte, keď striedajúci Ukrajinec Jaremčuk po desiatich minútach pobytu na ihrisku razantnou hlavičkou zblízka po dobehnutí lopty vyrazenej brankárom vyrovnal na 2:2. V nadstavení zachránil domácich od prehry brankár Vlachodimos, keď zneškodnil strelu Antonyho. Odveta je na programe 15. marca.

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam 2:2 (1:2)
Góly: 26. Haller (vlastný), 72. Jaremčuk - 18. Tadič, 29. Haller. Rozhodoval: Vinčič (Slovin.), ŽK: Nunez, Goncalo Ramos, Jaremčuk - Mazraoui, Berghuis, Antony

Benfica: Vlachodimos - Gilberto (90.+1 Goncalves), Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Rafa Silva, Weigl, Taarabt (85. Bernardo), Everton (62. Jaremčuk) - Goncalo Ramos, Nunez (90. Lazaro)

Ajax: Pasveer - Mazraoui (90.+2 Rensch), Timber, Martinez, Blind (74. Tagliafico) - Alvarez, Berghuis, Gravenberch (74. Klaassen) - Antony, Haller, Tadič

Viac o téme: Benfica Lisabon AFC Ajax Amsterdam