VIDEO Arsenal si pripísal tretiu výhru v rade: Zápas s Wolves otočil v posledných minútach zápasu

Alexandre Lacazette a brankár Wolves Jose SaAlexandre Lacazette a brankár Wolves Jose Sa Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu otočili dohrávku 20. kola anglickej ligy proti Wolverhamptonu a po víťazstve 2:1 sa posunuli pred West Ham na piate miesto tabuľky. V piatej minúte nastavenia dokonal obrat kapitán Alexandre Lacazette.

Na priečky zaisťujúce účasť v Lige majstrov strácajú "Kanonieri" bod, oproti štvrtému Manchestru United navyše odohrali o dva zápasy menej.

Oba tímy sa v lige stretli pred dvoma týždňami, keď Arsenal zvíťazil 1:0, a "Vlci" dlho živili nádej na dokonalú odplatu. V desiatej minúte totiž vystihol Hwang Hi-čchan Gabrielovu rozohrávku na brankára Lena a z uhla poslal loptu do siete. Kórejský reprezentant sa v Premier League trafil piatykrát a prvýkrát od októbra.

Londýnsky veľkoklub si ale po zmene strán vytvoril prevahu a v 82. minúte vyrovnal. Striedajúci Pépé si šikovne v otočke spracoval loptu vo vápne a nekompromisne zakončil. A Wolverhampton nakoniec po 45 zápasoch v lige prehral zápas, v ktorom sa ujal vedenia. V nastavení Lacazette vypálil z uhla na zadnú tyč a brankár Sá nedokázal loptu vytesniť.