AC Miláno po zaváhaní zúri na VAR a rozhodcov: Vyrovnávajúci gól nemali uznať!

Stefano Pioli s hráčmi AC Miláno v konflikte s rozhodcom Matteom MarchettimStefano Pioli s hráčmi AC Miláno v konflikte s rozhodcom Matteom Marchettim Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno nevyužili zaváhanie svojho mestského rivala AC a nevrátili sa na čelo tabuľky talianskej Serie A. "Nerazzurri" bez Slováka Milana Škriniara napriek veľkej prevahe len remizovali v piatkovom zápase 27. kola na pôde FC Janov 0:0. "Rossoneri" sa o dve hodiny skôr rozišli s Udinese výsledkom 1:1.

Aj po piatku majú dvojbodový náskok na Inter, ktorý však odohral o zápas menej. Úradujúci majstri nedokázali pretaviť na góly svoj tlak a natiahli ligovú sériu bez víťazstva už na štyri zápasy. Tú odštartovala práve prehra v derby s odvekým rivalom.

"Bez ohľadu na to, ako hralo AC, my sme stratili dva body," povedal obranca Danilo D'Ambrosio. Inter vyslal v zápase 21 striel, no len štyri na bránku a s tými si poradil Salvatore Sirigu. "Keď máte toľko šancí, musíte dostať loptu do siete. No nie je to iba problém útočníkov, obrancovia, krídla, aj tí mali šance na góly," zdôraznil D'Ambrosio, ktorý sám v 62. minúte trafil hlavou brvno.

Aj druhý milánsky klub bol po piatkovom zápase frustrovaný, no aj poriadne nahnevaný na rozhodcov. Tí totiž uznali vyrovnávajúci gól Destinyho Udogieho zo 66. minúty. Sám hráč po zápase povedal, že si nebol istý, či sa lopty nedotkol rukou, a preto svoj prvý gól v Serie A až tak veľmi neoslavoval. Nasledovala kontrola systémom VAR a gól platil, čo riadne nahnevalo trénera Stefana Pioliho.

"Vyrovnávajúci gól nemali uznať, Udogie sa jasne dotkol lopty rukou. My sme síce nehrali nejako príliš dobre, ale VAR to mal zachytiť. Je to jasná chyba," citovala ho agentúra AFP.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno FC Janov