VIDEO Životný úspech napriek prehre: Česká tenistka nestačila vo finále na víťazku US Open

Americká tenistka Sloane Stephensová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v mexickej GuadalajareAmerická tenistka Sloane Stephensová sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v mexickej Guadalajare Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

GUADALAJARA - Česká tenistka Marie Bouzková prehrala aj svoje tretie finále na okruhu WTA. V Guadalajare podľahla v záverečnom zápase turnaja Američanke Sloane Stephensovej 5:7, 6:1, 2:6 a premiérového titulu sa znova nedočkala.

Dvadsaťtriročná česká hráčka bojovala s víťazkou US Open z roku 2017 dve a pol hodiny. Nakoniec ale odišla porazená, rovnako ako vlani vo finále turnaja Phillip Island Trophy v Melbourne a predvlani v Monterrey. So Stephensovou prehrala bývalá juniorská víťazka US Open prvýkrát, predchádzajúci jediný vzájomný zápas v Toronte 2019 Bouzková vyhrala.

O päť rokov staršia Američanka, ktorá v prvom kole vyradila štrnásťročnú českú debutantku na elitnom okruhu Brendu Fruhvirtovú, vyhrala turnaj WTA po štyroch rokoch. Pre niekdajšiu svetovú trojku je to siedmy titul v kariére.

"Je ešte len začiatok sezóny, takže ešte je pred nami veľa tenisu, ale som nadšená, že som zase dokázala vyhrať pár zápasov za sebou, získať titul a dúfam, že sa od toho odrazím ďalej," povedala Stephensová, ktorá vyhrala prvých šesť finále, do ktorých v kariére postúpila, v ďalších troch potom ale uspieť nedokázala a od Turnaja majsteriek 2018 si nikde o titul nezahrala.