VIDEO Padla na kolená a plakala: So sestrou sa schovávala v garáži, teraz vybojovala životný triumf

Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská Zdroj: Profimedia

LYON - Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská vybojovala emotívne víťazstvo v prvom kole turnaja v Lyone. Potom, čo počas minulého týždňa utiekla zo svojej vlasti s pätnásťročnou sestrou pred ruskou inváziou, dnes zdolala Rumunku Anu Bogdanovú po viac ako troch hodinách 3:6, 7:6 a 7:6.

Po zápase padla na kolená a rozplakala sa. Dvadsaťjedenročnej hráčke aplaudovalo publikum a podporila ju aj súperka v družnom rozhovore pri sieti.

"Takýto zápas som ešte nikdy v živote nehrala. V takom strese. Bola som hrozne nervózna. Snažila som sa sústrediť na hru, loptičku po loptičke, ale bolo to veľmi zložité. Som hrdá, že sa mi podarilo vyhrať. Mala som mimoriadnu motiváciu," citovala agentúra AFP Jastremskú, ktorá odvrátila dva mečbaly Bogdanovej. Sama využila až štvrtú možnosť ukončiť zápas.

Niekdajšia 21. hráčka svetového rebríčka, ktorej teraz patrí až 140. miesto, bude hrať v ďalšom kole so Španielkou Cristinou Bucsaovou.

Zobudili ich bomby

S mladšou sestrou Ivannou dorazili do Lyonu bez rodičov, ktorí zostali na Ukrajine. V pondelok spoločne nastúpili vo štvorhre, ale neuspeli. "Ešte v stredu sme boli doma v Odese. Užívali sme si čas s rodinou pred dlhou cestou do Lyonu. Večer bol fajn a ráno nás zobudili bomby. Nevedeli sme, čo sa deje. Bolo to šialené. Utiekli sme z bytu do podzemnej garáže a počuli ďalšie výbuchy," uviedla Jastremská.

Turnaj v Lyone prišiel hneď v prvom kole o nasadenú jednotku Camilu Giorgiovú. Talianska hráčka podľahla domácej Caroline Garciaovej 7:5, 4:6, 0:6.

Giorgiová, ktoré patrí vo svetovom rebríčku 29. miesto, vypadla v úvodnom kole na treťom turnaji za sebou. Pred dvoma týždňami v Dubaji uhrala s Petrou Kvitovou len dva gamy, v Petrohrade ju predtým vyradila Ruska Jekaterina Alexandrovová.

S Garciaovou sa na okruhu WTA stretla Talianka doteraz len v roku 2015 v Tokiu, kde ju porazila. Dva vzájomné zápasy v Pohári Billie Jean Kingovej vyhrala francúzska tenistka. Niekdajšia svetová štvorka Garciaová, ktorá je teraz v rebríčku na 74. mieste, bude hrať v osemfinále s ďalšou Taliankou Martinou Trevisanovou.

Viac o téme: Rusko Ukrajina Vojna Dajana Jastremská Ana Bogdanová WTA v Lyone