S výberom pomáhal aj Hossa: Chicago našlo nového generálneho manažéra

Novým generálnym manažérom Chicaga Blackhawks sa stal Kyle DavidsonNovým generálnym manažérom Chicaga Blackhawks sa stal Kyle Davidson Zdroj: SITA/AP/Charles Rex Arbogast

CHICAGO - Novým riadnym generálnym manažérom hokejového klubu NHL Chicago Blackhawks sa v utorok stal Kyle Davidson. Túto funkciu doteraz zastával len dočasne. Vedenie klubu, ktorý v tejto sezóne sprevádzajú rôzne problémy, sa napokon rozhodlo vybrať nového lídra zo svojich radov.

Davidson do klubu prišiel v roku 2010, predtým pracoval ako videoanalytik či manažér hokejových operácií. O pozíciu malo podľa informácií AP záujem ďalších šesť uchádzačov - napríklad Eric Tulsky, asistent generálneho manažéra Caroliny Hurricanes, či Scott Mellanby, niekdajší útočník Floridy Panthers.

Pri výbere nového GM asistovala generálnemu riaditeľovi tímu Dannymu Wirtzovi a prezidentke pre obchodné operácie Jaime Faulknerovej i poradenská skupina zložená z bývalých hráčov klubu. Jej súčasťou bol aj bývalý slovenský hokejista Marián Hossa, ktorý získal s klubom tri Stanley Cupy (2010, 2013, 2015).

Novým generálnym manažérom Chicaga Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Charles Rex Arbogast

Doplnili ho ďalší niekdajší útočníci - Ed Olczyk a Patrick Sharp. Okrem nich mal v procese slovo aj Mike Forde z konzultačnej firmy Sportsology, ktorá pomáha športovým klubom nájsť vhodných kandidátov na vysoké funkcie.

Kauza sexuálneho obťažovania

Blackhawks boli bez generálneho manažéra od októbra 2021, keď z funkcie odstúpil Stan Bowman, ktorý bol zároveň aj prezident klubu. Syn legendárneho trénera Scottyho Bowmana pôsobil v klube od roku 2005. Dôvodom jeho odstúpenia bola kauza bývalého videotrénera Bradleyho Aldricha, ktorý v roku 2010 sexuálne obťažoval hráča Blackhawks Kyleho Beacha. Po Bowmanovom odchode sa funkcie dočasného manažéra ujal práve Davidson.

Stan Bowman pôsobil v Chicagu dve dekády a pomohol mu k trom Stanleyho pohárom v úspešnej ére v rokoch 2010 až 2015. Hlavný vyšetrovateľ kauzy sexuálneho obťažovania obvinil Bowmana z toho, že skutok nenahlásil, čo viedlo k ďalšiemu sexuálnemu obťažovaniu.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks Patrick Sharp Stan Bowman Kyle Beach Bradley Aldrich Kyle Davidson Danny Wirtz Ed Olczyk
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy