VIDEO Bayern si spravil zo Salzburgu fackovacieho panáka: Lewandowski s expresným hetrikom

Futbalista Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov sa teší z tretieho gólu počas osemfinále Ligy majstrovFutbalista Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov sa teší z tretieho gólu počas osemfinále Ligy majstrov Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov sa stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov 2021/22. Bavori nedali v domácej odvete šancu rakúskemu FC Salzburg a deklasovali ho 7:1. O tri góly sa postaral Robert Lewandowski, ktorý strelil čistý hetrik za 12 minút a v prebiehajúcej sezóne má na konte už 12 presných zásahov v súťaži.

V Mníchove sa hralo od začiatku vo vysokom tempe a Lewandowski prvýkrát ohrozil súperovho brankára už v prvej minúte. Vtedy Köhn ešte odolal, no o desať minút neskôr už musel vyťahovať loptu zo siete. Maximilian Wöber stiahol v šestnástke poľského kanoniera a ten z penalty otvoril skóre. V 21. minúte sa situácia zopakovala, Wöber opäť fauloval Lewandowského a ten premenil aj druhú jedenástku. Chvíľu na to zavŕšil hetrik, svoj piaty v LM a zároveň piaty najrýchlejší v histórii súťaže, keď sa presadil po rýchlom brejku. Bayern držal opraty zápasu pevne v rukách a po polhodine hry pridal štvrtý gól Serge Gnabry. Salzburg mal v prvom polčase len dve strely na bránku a s oboma si poradil Manuel Neuer. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Bavori tlačili a v 54. minúte pridali aj piaty gól. Gnabry potiahol loptu pred šestnástku, prihral Müllerovi a ten strelou k pravej žrdi upravil na 5:0. Obaja tréneri potom prestriedali a v 71. minúte zaznamenali čestný gól aj hostia. Po rýchlom brejku trafil k ľavej žrdi Maurits Kjaergaard, no v závere upravili Müller a Leroy Sane na konečných 7:1.

Bayern Mníchov - FC Salzburg 7:1 (4:0)
Góly: 12., 21. a 23. Lewandowski (prvé dva z 11 m), 31. Gnabry, 54. a 83. Müller, 86. Sane - 70. Kjaergaard. Rozhodoval: Turpin (Fr.).

Bayern: Neuer - Pavard, Süle (66. Nianzou), Hernandez (60. Upamecano) - Gnabry (46. Sarr), Kimmich, Musiala (66. Roca), Coman (66. Choupo-Moting) - Müller, Sane - Lewandowski

Salzburg: Köhn - Kristensen, Solet (46. Piatkowski), Wöber, Ulmer - Capaldo, Camara (67. Tijani), Seiwald (46. Sučič) - Aaronson - Adamu (61. Kjaergaard), Adeyemi (62. Šeško)
/prvý zápas 1:1, postúpil Bayern/

Viac o téme: Bayern Mníchov RB Salzburg