Pohronie čaká krušný záver sezóny: V skupine o záchranu sa Trenčania usadili na prvom mieste

Na snímke uprostred Jakub Kadák (AS Trenčín) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluNa snímke uprostred Jakub Kadák (AS Trenčín) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige doma nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 a pred sobotnými stretnutiami sa posunuli na prvé miesto tabuľky. Pohronie je posledné a sériu prehier v lige natiahlo na päť duelov, na konte má 18 prehier a len 10 bodov.

AS Trenčín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:0 (0:0)
Góly: 46. Ikoba, 79. Gaži. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Weiss, ŽK: Slávik, Bainovič - Ožvolda, Pajer

Trenčín: Kukučka - Slávik, Pires, Pirinen (46. Stojsavljevič), Madu - Hollý, Bainovič, Zubairu (80. Ibrahim) - Tučný (46. Soares, 70. Gaži), Ikoba (90. Kupusovič), Azango

Pohronie: Le Giang - Klabník, Pajer, Bangala (73. Chrien) - Sanneh, Steinhübel, Ožvolda, Šimčák - Blahút (82. Hašek), Lačný (90. Prachar), Mihálik (82. Šmatlák)

Domáci futbalisti mohli ísť do vedenia už v úvode zápasu, no v 5. minúte sa lopta od hosťujúceho Bangalu odrazila len do bránkovej konštrukcie. Trenčania držali loptu a snažili sa hroziť, no obrana Pohronia ich dokopy k ničomu nepúšťala. Ani hostia sa do ofenzívy príliš nehrnuli a tak diváci v prvej polhodine ďalšie šance nevideli. V 32. minúte mohli ísť do vedenia hostia, no hlavičku Lačného vyškriabal na roh Kukučka a z následného rohu nič nebolo.

Druhé dejstvo už bolo oveľa zaujímavejšie a odštartoval ho už v 46. minúte gól domácich. Soares, ktorý bol na ihrisku necelú minútu na ľavej strane vyzvŕtal obrancu a jeho center poslal hlavou do siete Ikoba - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 58. minúte, keď Steinhübel zvnútra šestnástky vystrelil, Kukučka loptu neskrotil a tá sa kotúľala smerom do siete, trenčiansky brankár však stihol zasiahnuť.

V 73. minúte proti nemu neuspel ani Sanneh. V 79. minúte rozhodol o triumfe domácich striedajúci Gaži, ktorému prihral pred odkrytú bránku Azango - 2:0.

Viac o téme: AS Trenčín FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa