VIDEO Tadej Pogačar obhájil vlaňajší triumf na Tirreno - Adriatico, siedma etapa korisťou Bauhausa

Slovinský cyklista Tadej Pogačar z UAE Team Emirates sa teší po obhajobe celkového víťazstva na pretekoch Tirreno - AdriaticoSlovinský cyklista Tadej Pogačar z UAE Team Emirates sa teší po obhajobe celkového víťazstva na pretekoch Tirreno - Adriatico Zdroj: TASR/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

SAN BENEDETTO DEL TRONTO - Slovinský cyklista Tadej Pogačar z UAE Team Emirates v nedeľu obhájil minuloročné celkové víťazstvo na pretekoch Tirreno - Adriatico. V záverečnej siedmej etape, ktorú vyhral Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious) obsadil 33. miesto.

Pre dvojnásobného víťaza Tour de France je to desiate celkové víťazstvo na etapových pretekoch a už druhé tohtoročné. Vo februári vyhral na Okolo SAE, kde takisto obhájil vlaňajší triumf.

Dvadsaťsedemročný Bauhaus zdolal v špurte Talaiana Giacoma Nizzola z tímu Israel-Premier Tech a Kadena Grovesa z Austrálie (BikeExchange-Jayco). Bol to preňho prvý etapový triumf od septembrových pretekov Okolo Chorvátska.

výsledky 7. etapy Tirreno - Adriatico (San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto, 159 km):

1. Phil Bauhaus (Nem./Bahrain Victorious) 3:39:58 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal./Israel-Premier Tech), 3. Kaden Groves (Aus./BikeExchange-Jayco), 4. Davide Cimolai (Tal./Cofidis), 5. Alberto Dainese (Tal./DSM), 6. Alexander Kristoff (Nór./Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux), 7. Edvald Boasson-Hagen (Nór./TotalEnergies) 8. Olav Kooij (Hol./Jumbo-Visma), 9. Arnaud Demare (Fr./Groupama-FDJ), 10. Matteo Moschetti (Tal./Trek-Segafredo) všetci rovnaký čas ako víťaz

konečné poradie: 1. Tadej Pogačar (Slov./SAE Team Emirates) 27:25:53 h, 2. Jonas Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) +1:52 min, 3. Mikel Landa (Šp./Bahrain Victorious) +2:33, 4. Richie Porte (Aus./Ineos Grenadiers) +2:44, 5. Jai Hindley (Aus./Bora-Hansgrohe) +3:05, 6. Hymen Arensman (Hol./DSM) +3:16

Viac o téme: Tirreno - Adriatico Phil Bauhaus UAE Team Emirates Tadej Pogačar