VIDEO Bezpečne a s prehľadom: Obhajca trofeje po výhre postupuje do štvrťfinále

Adam Jakubech vyráža loptu po centriAdam Jakubech vyráža loptu po centri Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

LILLE - Futbalisti obhajcu trofeje Chelsea Londýn skompletizovali zoznam štvrťfinalistov Ligy majstrov 2021/2022. Anglický tím zvíťazil v stredajšej odvete osemfinále na pôde OSC Lille 2:1 a nadviazal na domáci triumf 2:0.

Chelsea vsadila v odvete na pozornú defenzívu, cez ktorú sa domáci ťažko presadzovali. V 38. minúte im pomohla ruka Jorginha vo vlastnej šestnástke, po ktorej premenil s prehľadom nariadenú jedenástku Yilmaz - 1:0. Hostia udreli v nadstavenom čase z ich prvej strely na bránu. Pulišič dostal ideálnu prihrávku od Jorginha za obranu a krížnou strelou umiestnil loptu presne k žrdi - 1:1. Lille sa po prestávke mohlo vrátiť do boja o postup. V 63. minúte už bol Mendy prekonaný, po hlavičke Xeku ho však zachránila pravá žrď. Odpor húževnatých hráčov Lille zlomil kapitán hostí Azpilicueta, ktorý skóroval kolenom po centri Mounta - 1:2. V závere ešte mohol prikrášliť triumf Chelsea Alonso, ale neprestrelil Jardima.

Burak Yilmaz vyváža loptu Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 18. marca o 12.00 h v Nyone. Už skôr sa doň dostali FC Liverpool, Bayern Mníchov, Real Madrid, Manchester City, Atletico Madrid a Benfica Lisabon.

OSC Lille - Chelsea Londýn 1:2 (1:1)
Góly: 38. Yilmaz (z 11 m) - 45.+3 Pulišič, 71. Azpilicueta, ŽK: Gudmundsson, Fonte - Chalobah. Rozhodca: Massa (Tal.)
/prvý zápas 0:2, postúpila Chelsea/

Lille: Jardim - Fonte, Botman (58. Onana), Djalo - Celik (58. Weah), Bamba (78. Gomes), Xeka, Andre, Gudmundsson (78. Bradarič) - Yilmaz, David (77. Ben Arfa)

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen (33. Chalobah), Silva, Rüdiger, Alonso - Kante, Jorginho (74. Loftus-Cheek), Kovačič (46. Mount) - Havertz (83. Ziyech), Pulišič (74. Lukaku)

Viac o téme: Chelsea FC Lille OSC