Chelsea sa udržala v hre o obhajobu trofeje v Lige majstrov: Náš tím sa nezľakne žiadnej prekážky

Christian Pulišič oslavuje gólChristian Pulišič oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

LILLE - Futbalisti FC Chelsea sa udržali v hre o obhajobu trofeje v Lige majstrov. Po víťazstve 2:0 v úvodnom stretnutí uspeli aj v stredajšej osemfinálovej odvete na pôde OSC Lille 2:1 a postúpili medzi elitnú osmičku tímov. Hosťujúci tréner Thomas Tuchel vyzdvihol sústredenosť svojich zverencov, ktorí sa napriek neistej budúcnosti londýnskeho klubu dokázali zamerať na výkon na trávniku.

Problémy Chelsea mimo ihriska plynú zo sankcií britskej vlády voči majiteľovi Romanovi Abramovičovi. Ruský miliardár dal klub na predaj 2. marca a "The Blues" odvtedy zvíťazili vo všetkých piatich vystúpeniach. Formu majú už od polovice januára, keď podľahli Manchestru City, za tento čas prehrali jediný raz - v jedenástkovom rozstrele s FC Liverpool vo finále Ligového pohára. "V Chelsea sa od každého zamestnanca aj od každého hráča žiada to isté, aby do bodky plnili svoje úlohy. O tom je Chelsea a tento prístup zušľachťuje vašu mentalitu. Dostane z vás to najlepšie, pretože si na tieto očakávania zvyknete na každodennej báze. Táto mentalita sa tu budovala roky rokúce, vďaka tomu sa dokážeme koncentrovať a dosahovať výsledky namiesto toho, aby sme sa vyrušovali neistotou a nestabilitou okolo nás," zdôraznil Tuchel podľa agentúry AP.

Burak Yilmaz oslavuje strelený Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

Nemecký kouč sa na pozápasovej tlačovej konferencii dozvedel, že úradujúci šampióni LM musia hrať najbližšie domáce zápasy v európskych súťažiach za zatvorenými dverami. Na výjazdy na ihriská súperov môžu minút maximálne 20.000 libier na zápas, čo skomplikovalo aj cestu do Francúzska. Po zmrazení majetkov Abramoviča funguje klub len so špeciálnou licenciou. "Ďakujem, že ste mi pokazili večer. Môžeme sa o zákaze predaja vstupeniek porozprávať neskôr? Uvidíme, ako to bude, teraz sa chcem tešiť z nášho postupu do štvrťfinále," reagoval Tuchel.

Burak Yilmaz vyváža loptu Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

Londýnčania najprv prehrávali, keď iskierku nádeje pre francúzskeho majstra vykresal premenenou jedenástkou Burak Yilmaz. Ešte do polčasovej prestávky však vyrovnal Christian Pulišič a o víťazstve hostí rozhodol po zmene strán kapitán Cesar Azpilicueta: "Uplynulé týždne majú ďaleko od normálu, ale venujeme sa tomu, čo môžeme ovplyvniť. Trénujeme najlepšie, ako vieme. Bol to náročný zápas a teší nás, že sme postúpili. Náš tím sa nezľakne žiadnej prekážky, budeme bojovať proti každému a na ihrisku odvedieme maximum. Držíme spolu a snáď zažijeme vydarenú sezónu."

Christian Pulišič oslavuje gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Michel Spingler

Po minulotýždňovom vypadnutí Paríža St. Germain sa na piatkovom žrebe štvrťfinále LM nezúčastní žiadny francúzsky klub. "Moji hráči však na seba môžu byť hrdí. Podali veľmi dobrý výkon proti silnému mužstvu. Nezaslúžili sme si prehrať," povedal domáci tréner Jocelyn Gourvennec.

Viac o téme: UEFA Liga majstrov OSC Lille Chelsea FC