Petra Vlhová to povedala úprimne od srdca: Od ideálnej motivácie som mala ďaleko

Petra Vlhová s  pohárovou trofejou a medailou víťazky v slalome žien po finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom dejisku Courchevel/MeribelPetra Vlhová s pohárovou trofejou a medailou víťazky v slalome žien po finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MERIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom finálovom slalome Svetového pohára tretie miesto. Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala za víťaznou Slovinkou Andrejou Slokarovou o 81 stotín sekundy. Na druhej priečke skončila Nemka Lena Dürrová s odstupom 0,48 s.

Dvadsaťšesťročná Vlhová si pripísala 56. pódiové umiestnenie v pretekoch prestížneho seriálu. Vo veľkom predstihu mala vo vrecku prvenstvo v hodnotení disciplíny, keď zvíťazila v piatich slalomoch tejto sezóny SP a dvakrát bola druhá za Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Na pódiu nestála jedine v predchádzajúcej súťaži vo švédskom Are, kde už ako úradujúca olympijská víťazka obsadila pred týždňom štvrté miesto. Poradie v slalome ovládla o 269 bodov pred Shiffrinovou.

"Dnes to bolo veľmi náročné, keďže som vedela, že mám istý malý glóbus. Poviem úprimne, že od ideálnej motivácie som mala ďaleko. Ale som rada, že sa mi podarilo byť opäť na pódiu a že som ešte dokázala dať zo seba nejaké sily," povedala Vlhová po pretekoch.

Slokarová vo veku 24 rokov slávila druhé víťazstvo na podujatiach SP, premiérové v slalome. Na začiatku zimy v novembri vyhrala paralelku v rakúskom stredisku Lech/Zürs. "Je to to najlepšie, čo som mohla dokázať. Je veľký rozdiel zvíťaziť v slalome a v paralelke. Celú sezónu som mala problémy, ale dnes boli podmienky vynikajúce, sadlo mi aj nastavenie lyží. Som veľmi šťastná," povedala Slokarová pre ORF.

Lena Dürrová, Andreja Slokarová Galéria fotiek (38) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Andreja Slokarová Lena Dürrová