Lepšie sa to nedalo ukončiť: Vlhová napísala peknú bodku za úspešnou sezónou

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

COURCHEVEL/MERIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou Svetového pohára tretím miestom vo finálovom obrovskom slalome. Pre dvadsaťšesťročnú Vlhovú to bolo 57. pódiové umiestnenie v kariére.

Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala v nedeľu o 0,37 sekundy na víťaznou Federicou Brignoneovou, druhá bola ďalšia Talianka Marta Bassinová (+0,31 s). Malý glóbus za hodnotenie disciplíny získala domáca Tessa Worleyová. "Som spokojná, lepšie sa to ani nedalo ukončiť. Bolo to veľmi náročné, ale som veľmi rada, že som opäť skončila na pódiu," povedala Vlhová po pretekoch.

Petra Vlhová Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Malý glóbus za hodnotenie disciplíny získala domáca Tessa Worleyová, ktorá vyhrala hodnotenie obrovského slalomu druhýkrát v kariére po roku 2017. V konečnom účtovaní mala o 27 bodov viac ako olympijská víťazka Hectorová, ktorá v nedeľu obsadila až 14. miesto. "Je prekrásne, že som to dosiahla pred francúzskymi divákmi. Sara bola túto zimu nesmierne dobrá. Je to neuveriteľné," povedala majsterka sveta v "obráku" z rokov 2013 a 2017.

Tessa Worleyová získala malý Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

Shiffrinová stratila 60 bodov, Vlhová 76. Slovenská reprezentantka skončila v celkovom hodnotení SP s mankom na americkú súperku 184 bodov. Tridsaťjedenročná Brignoneová si pripísala na konto jubilejné 20. víťazstvo v pretekoch SP a deviate v "obráku". "Chcela som ukončiť sezónu víťazstvom a mala som len túto šancu, takže som do toho dala všetko," uviedla Brignoneová pre denník Gazzetta dello Sport.

Viac o téme: Tessa Worleyová Petra Vlhová Federica Brignoneová