Liverpool a Manchester City sa stretnú v semifinále FA Cupu: Čakajú nás masívne zápasy!

Virgil van Dijk tlieska fanúšikom Virgil van Dijk tlieska fanúšikom Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool a Manchestru City sa v apríli vo Wembley stretnú v semifinále anglického FA Cupu. Oba tímy v nedeľu splnili úlohu favorita v pohárovom štvrťfinále - Liverpool v závere rozhodol o výhre 1:0 na pôde druholigového Nottinghamu a City na tretí pokus uspeli v tejto sezóne nad Southamptonom, keď ho po dvoch remízach v lige zdolali na jeho štadióne hladko 4:1.

"Bol to ozajstný a pravý pohárový zápas. Viem, že im to už nebude nič platné, ale patrí im obrovský kompliment za to, že odohrali naozaj dobrý duel," pochválil hru Nottinghamu tréner Liverpoolu Jürgen Klopp. "My sme mohli hrať lepšie a skórovať už v prvom polčase, potom by to bol asi úplne iný zápas." Domáci outsider statočne bojoval a o triumfe hostí rozhodol až v 78. minúte svojím devätnástym presným zásahom v sezóne Diogo Jota. Sen Liverpoolu o sezóne s rekordnými štyrmi trofejami tak stále žije - Ligový pohár už majú vo vrecku, v lige zaostávajú za City o jediný bod a okrem FA Cupu sú stále v hre aj v Lige majstrov.

Na snímke vpravo Diogo Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

Nottingham na ceste do štvrťfinále vyradil obhajcu trofeje Leicester i Arsenal Londýn a proti Liverpoolu nebol ďaleko od ďalšieho šoku na úkor favorita. Klopp urobil v zostave až sedem zmien, oddych si mohli dopriať napríklad Mohamed Salah, Sadio Mané i Andy Robertson. Týždeň pred semifinálovým šlágrom pohára nastúpi Liverpool na pôde Manchestru City v kľúčovom stretnutí v lige. "Nemôžeme sa sústrediť iba na tieto dva zápasy, po reprezentačnej pauze nás čaká náročný program a každý duel bude nesmierne dôležitý," tvrdí Klopp. "Postupne to budú Watford, Benfica, City, Benfica, City, United a Everton. Všetko masívne zápasy."

Jürgen Klopp
Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

City túži v tejto sezóne vyrovnať historické treble mestského rivala Manchestru United z ročníka 1998/1999, keď "červení diabli" uspeli v Lige majstrov, Premier League i FA Cupe. Zverenci Pepa Guardiolu v Southamptone odštartovali gólom v 12. minúte v podaní Raheema Sterlinga, potom sa však dlho trápili a až po hodine hry definitívne zlomili odpor húževnatého súpera. "Začali sme naozaj dobre, ale potom akoby sme zabudli hrať. Vedeli sme však, že to bude náročné, pretože Southampton je jeden z najlepšie organizovaných tímov," uviedol španielsky kormidelník.

V druhom semifinále FA Cupu sa stretnú Crystal Palace a FC Chelsea. Crystal Palace deklasoval Everton 4:0 a Chelsea si poradila s druholigovým Middlesbroughom na jeho ihrisku 2:0. "Pripravili sme im voľnú cestu do semifinále," konštatoval po debakli kouč Evertonu Frank Lampard.

Viac o téme: Anglicko FC Liverpool Manchester City