Tarkovič si výkon Slovákov predstavoval inak: Tento zápas sme jednoducho nezvládli!

Štefan TarkovičŠtefan Tarkovič Zdroj: TASR/Michal Svítok

OSLO - Slovenskí futbalisti prehrali v piatkovom prípravnom zápase s Nórskom v Osle 0:2. Oba góly inkasovali v druhom polčase v priebehu dvoch minút, najprv sa presadil hviezdny Erling Haaland, ktorého nasledoval kapitán severanov Martin Ödergaard. Zverenci Štefana Tarkoviča odohrajú ďalší prípravný duel v utorok proti Fínsku v španielskej Murcii.

Štefan Tarkovič, tréner SR: "Som rád, že sme zápas s takým kvalitným súperom odohrali, odhalil všetky naše nedostatky. Ale ťažko sa mi hodnotí. Náš výkon som si predstavoval inak, chceli sme hrať vysoký pressing, s využitím kombinácii do otvorených priestorov, lenže nám chýbal režisér hry a absentovala prechodová fáza. Prepadli sme v osobných súbojoch, čo bola na jeseň naša doména. V 2. polčase sme mali aj fázu, keď sme boli pre súpera nebezpeční, ale celkovo bol rozdiel v rýchlosti. Predovšetkým v rýchlosti myslenia. Zápas sme jednoducho nezvládli. Naším najlepším hráčom bol jasne Rodák, som rád, že podal takýto výkon, chytil veľa šancí domácim. Proti nám stála skutočná futbalová kvalita, každý nábeh Haalanda bol nebezpečný, Ödegaard potvrdil svoje zrejmé prednosti.“

Marek Rodák, brankár SR: "Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Vzdorovali sme celý čas, možno ten výsledok mohol byť lepší, lenže napokon nás Nóri pretlačili. Oba góly boli tak trochu nešťastné, pred prvým sme k domácim odrazili loptu, pred druhom sa tiež dostala k strelcovi tak nejednoznačne. Na to, že obrana hrala v takomto zložení prvý raz, fungovala dobre, zvládli sme veľa zložitých situácií, vzadu sme hrali kompaktne, takže tam to vyznelo celkom dobre.“

Viac o téme: Slovensko Nórsko Štefan Tarkovič Marek Rodák