VIDEO Hokejový maratón! Július Hudáček vychytal postup Sparty v extra dlhom zápase

Radosť hráčov Sparty po postupeRadosť hráčov Sparty po postupe Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Motoru České Budějovice postúpili do semifinále play off českej extraligy. V pondelkovom piatom štvrťfinále zdolali HC Dynamo Pardubice 4:3 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. V semifinále narazia na Spartu Praha.

V semifinále narazia na Spartu Praha. Tá zvíťazila v piatom štvrťfinálovom stretnutí doma nad Libercom 5:4 až po treťom predĺžení a sériu ovládla rovnako 4:1 na zápasy. Bol to druhý najdlhší duel v histórii najvyššej českej súťaže, drámu ukončil po 103 minútach a 28 sekundách Tomáš Pavelka.

Hosťom nepomohla ani asistencia slovenského útočníka Davida Grígera. Prvýkrát v tohtoročných vyraďovacích bojoch dostal v bránke Sparty šancu Slovák Július Hudáček, ktorý v 29. minúte nahradil za stavu 3:4 Matěja Machovského a ani raz neinkasoval.

Július Hudáček Galéria fotiek (2) Július Hudáček Zdroj: Profimedia

Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Góly: 5. Pech, 25. Voženílek (BUČKO), 38. Pech, 57. Vondrka - 2. Kaut, 6. Říčka, 30. Koffer
/konečný stav série: 4:1, postúpili Budějovice/

Sparta Praha - Liberec 5:4 pp (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. a 30. Polášek, 7. Tomášek, 25. Buchtele, 104. Pavelka - 4. Ordoš, 7. Dlouhý (GRÍGER), 29. Filippi, 29. Šír