Srdce by chcelo, telo však povedalo dosť: Svitolinová nepotešila ukrajinských fanúšikov

Ukrajinská tenistka Jelina SvitolinováUkrajinská tenistka Jelina Svitolinová Zdroj: SITA/AP

MIAMI - Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová nebude v apríli hrať kvalifikáciu tímového Pohára Billie Jean Kingovej proti Američankám. Dvadsiata hráčka svetového rebríčka sa ospravedlnila kvôli zraneniu chrbta a bez bližších podrobností dodala, že bude musieť vynechať aj niektoré obľúbené turnaje v Európe.

Dvojnásobná grandslamová semifinalistka a bývalá tretia hráčka sveta sa krátko po februárovej ruskej invázii rozhodla podporiť ukrajinskú armádu vyhranými odmenami z turnajov. Po postupe do štvrťfinále v Monterrey ale v Indian Wells aj v Miami prehrala hneď prvý zápas.

"Mám za sebou niekoľko extrémne náročných mesiacov, nielen psychicky, ale aj fyzicky. Chrbát ma trápil už celkom dlho, ale keď som videla, čo sa deje v mojej vlasti, vždy ma to vyburcovalo a dotlačilo na kurt. Teraz už sa ale telo vzoprelo a zažiadalo si odpočinok," napísala Svitolinová na twitteri.

Ukrajinské reprezentantky nastúpia proti výberu USA 15. a 16. apríla v Asheville, víťazky postúpia na novembrový záverečný turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Po odhlásení Svitolinovej je najvyššie postavenou tenistkou v ukrajinskej nominácii 55. hráčka rebríčka Marta Kosťuková.

Viac o téme: Ukrajina Jelina Svitolinová Marta Kosťuková Pohár Billie Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Elina Monfils
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy