Eriksen zažil emotívny zápas, ktorý okorenil gólom: Mal som z toho celého zimomriavky

Christian Eriksen a Kasper HjulmaChristian Eriksen a Kasper Hjulma Zdroj: SITA/AP/

PARÍŽ - Dánsky futbalový reprezentant Christian Eriksen okorenil návrat na kodanský štadión Parken gólom, ktorým prispel k víťazstvu 3:0 v príprave nad Srbskom. Vlani v júni počas duelu EURO 2020 proti Fínsku mal zástavu srdca a priamo na trávniku ho museli niekoľko minút oživovať.

Následne podstúpil početné vyšetrenia a voperovali mu kardiostimulátor. Eriksen sa po rekonvalescencii vrátil na trávniky a v dánskom drese skóroval v druhom prípravnom zápase za sebou. "Bol to neskutočný pocit vrátiť sa na štadión Parken, vsietiť gól a počuť búrlivé reakcie fanúšikov. Mal som z toho celého zimomriavky, bolo to veľmi emotívne," priznal Eriksen, ktorému fanúšikovia v 80. minúte pri jeho odchode z trávnika pripravili standing ovation.

Christian Eriksen sa raduje Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Liselotte Sabroe

V utorňajšom šlágri v amsterdamskej Aréne remizovali Holanďania s Nemcami 1:1. Hostia sa v závere prvého polčasu ujali vedenia zásluhou Thomasa Müllera. O vyrovnanie sa postaral striedajúci Steven Bergwijn. Kouč Nemcov Hansi FLick počas pôsobenia na lavičke štvornásobných majstrov sveta ešte stále neokúsil trpkosť prehry.

"Pred svetovým šampionátom v Katare musíme odohrať čo najviac prípravných duelov s kvalitnými súpermi. Konfrontácia s Holandskom bola pre nás veľmi užitočná. Hoci sme v Amsterdame neudržali tesný náskok, zápas ukázal, že sme na dobrej ceste. V našej hre bolo veľa svetlých momentov," zdôraznil brankár Manuel Neuer.

Manuel Neuer v akcii Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Úradujúci majstri Európy Taliani sa po šokujúcej domácej prehre 0:1 so Severným Macedónskom v semifinále európskej baráže MS 2022 otriasli. Nad Tureckom zvíťazili 3:2. Tréner Roberto Mancini dal šancu mladým hráčom. "Chalani hrali v takomto zložení prvýkrát a chvíľu trvalo, kým sa zohrali. Nebolo ľahké hodiť za hlavu prehru so Severným Macedónskom, no zvládli sme to," uviedol Mancini, ktorý by napriek neúspešnej baráži o Katar mal zotrvať vo svojej funkcii.