Liptákom nestačila ani dobrá forma v jarnej časti, Michalovce doma zdolali Pohronie

Na snímke vľavo Tomáš Gerát, uprostred vzadu Kristián Flak (obaja MFK Tatran Liptovský Mikuláš) a uprostred Philip Elayo Azango (AS Trenčín)Na snímke vľavo Tomáš Gerát, uprostred vzadu Kristián Flak (obaja MFK Tatran Liptovský Mikuláš) a uprostred Philip Elayo Azango (AS Trenčín) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Futbalisti AS Trenčín triumfovali v zápase 4. kola skupiny o udržanie vo Fortuna lige na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš hladko 3:0. Zaznamenali tretiu ligovú výhru za sebou a patrí im siedma priečka. Dvoma gólmi k tomu prispel Jakub Kadák. Domáci utrpeli na jar prvú prehru.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - AS Trenčín 0:3 (0:2)
Góly: 39. a 56. Kadák (prvý z 11 m), 41. Kupusovič. Rozhodovali: Ziemba - Kmec, Súkeníková, ŽK: Flak, Nagy – Stojsavljevič, Yem, Azango

L. Mikuláš: Sváček – A. Krčík, Šindelář, Pavúk, Nagy – Gerát Václavik (69. Staš) – Laura (84. Matoš), Flak (62. Pinte), Švec (62. Káčerík) – Andrič (62. Voško)
Trenčín: Kukučka – Yem, Stojsavljevič, Pirinen, Madu – Bainovič – Azango (88. Kmeť), Kadák (82. Gajdoš), Hollý (82. Ibrahim), Soares (66. Tučný) – Kupusovič (82. Letenay)

Hráči Tatrana Liptovský Mikuláš ešte v jarnej časti Fortuna ligy neprehrali a dobrú športovú formu chceli potvrdiť aj proti Trenčínu. V úvode stretnutia boli ale aktívnejší hostia, domácej obrane robil problémy pohyblivý Soares. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci v 27. minúte po chybe súpera. Šveca ale Kukučka vychytal. Na opačnej strane nevyužil zaváhanie brankára Liptovského Mikuláša útočník hostí Kupusović, ktorý z otočky netrafil odkrytú časť brány. Zlom nastal v 38. minúte po faule Pavúka na Hollého, po ktorom rozhodca odpískal pokutový kop. Ten s prehľadom premenil kapitán Trenčanov Kadák - 0:1. O dve minúty neskôr lovili domáci loptu zo siete znova. Tentoraz útočnú akciu Trenčína potiahol Soares, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci. Domáci totiž na chvíľu prestali hrať pre domnelé postavenie útočiaceho hráča mimo hru, čo po centrovanej lopte využil strelou z voleja Kupusović. Domáci boli po druhom inkasovanom góle chvíľu otrasení.

Njegoš Kupusovič (AS Trenčín) Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Po návrate z prestávky mohli Liptáci už po troch minútach hry znížiť na rozdiel jediného gólu. Strelu Jakuba Šveca ale zastavila konštrukcia Kukučkovej bránky. Vzápätí sa po ďalšej akcii domáci domáhali pokutového kopu. Za protesty si ale vyslúžil Nagy iba žltú kartu. Následne prišli chvíle kapitána hosťujúceho celku. Najprv peknou strelou vyskúšal Sváčekovu pozornosť, aby neskôr zblízka úplne prestrelil bránu Liptovského Mikuláša. Čo Kadákovi nevyšlo v predchádzajúcom priebehu zápasu, tak si následne vynahradil v 56. minúte, keď si obhodil brankára Liptákov a poľahky skóroval do prázdnej bránky. Domáca lavička na priebeh stretnutia reagovala v 62. minúte viacnásobným striedaním. Do vyloženej streleckej pozície sa dostal striedajúci útočník domácich Voško, ale Kukučka nohou predviedol fantastický zákrok, po ktorom sa skóre nemenilo. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby mohol zvýšiť už na rozdiel štyroch gólov hosťujúci Madu, ale Sváček svojich spoluhráčov podržal. V závere sa ešte nebezpečnou strelou z ostrého uhla prezentoval útočník Trenčína Tučný, ale brankár Tatrana loptu za svoj chrbát nepustil.

Michalovce vyhrali najtesnejším rozdielom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 v 4. kole skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

MFK Zemplín Michalovce - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 86. Marcin. Rozhodovali: Kráľovič - Ádám, Havlíček, ŽK: Lačný (Poh.), 253 divákov.

Michalovce: Kožuchar - Kotula, Ranko, Vaško, Mendéz - Kanu (78. Ntotis), Begala (55. Artabe), Ošima - Popovits (67. Tosevski), Marcin, Žofčák (78. Magda)
Pohronie: Le Giang - Fofana (79. Chrien), Klabník, Štrba – Sanneh, Bangala (71. Hašek), Ožvolda, Steinhübel – Blahút, Lačný, Mihalík

Po opatrnom úvode mali prvú sľubnú šancu hostia, no domáci brankár Kožuchar stihol zareagovať na strelu Bangalu spoza šestnástky. Na opačnej strane mal krátko na to šancu Marcin, no brankár hostí Le Giang mu zmaril radosť. Prvý polčas priniesol rušný futbal, ale bez gólu. Nezmenilo sa to ani v 26. minúte, keď v sľubnej príležitosti neuspel Kanu. Bezgólový stav nezmenila ani individuálna akcia Blahúta v závere prvého polčasu, keď jeho strelu domáci zrazili na rohový kop.

Úvod druhého dejstva bol o obojstrannom vyčkávaní na chybu, no naďalej sa hralo v tempe. V 71. minúte Fofana dosiahol na dlhý center, ale nedostal loptu do bránky domácich. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 86. minúta. Ošima dostal loptu na Marcina, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil Le Gianga - 1:0.

Zlaté Moravce vo vyrovnanom zápase zdolali Senicu

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce vyhrali v zápase 4. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad FK Senica 3:2. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Tomáš Ďubek.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:2 (1:1)
Góly: 16. Kyziridis, 54. a 59. Ďubek (prvý z 11 m) – 41. Svoboda, 84. Witan. Rozhodovali: Sedlák – Hancko, Roszbeck, ŽK: Mondek, Kyziridis – Mašulovič, Chropovský, Totka, Piroska, Mihal, Witan, 543 divákov

ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Menich, Čögley (90. Chren) – Sloboda, Neofytidis - Mondek (70. Kolesár), Kyziridis, Ďubek (82. Grozdanovski), Jibril (82. Horák)
Senica: Chropovský – Anaba (60. Kučera), Pavlík, Mihal, Svoboda – Witan, Ouattara (46. Totka), Mašulovič (73. Vikri), Oršula - Piroska – Jurdík (73. Niarchos)

V mrazivom počasí sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Už v 2. minúte Ďubek posunul Jibrilovi, ten z rohu 5-ky pálil nad. V 6. minúte prišla šanca hostí. Witan mieril do ľavej žrde, aby následnú dorážku Pirosku Lukáč skrotil na bránkovej čiare. Skóre sa tak menilo až v 16. minúte. Mondek poslal parádny center na hlavu Kyziridisa, ktorý z hranice malého vápna s prehľadom skóroval. V týchto fázach zápasu domáci stupňovali svoj tlak. V 21. minúte Slobodova tečovaná strela skončila na brvne Chropovského bránky. V 39. minúte sa rútil Kyziridis sám na bránu, z rohu malého vápna mieril tesne vedľa. Na opačnej strane po rýchlej kontre Jurdíkovu gólovú strelu vyhlavičkoval jeden z domácich obrancov. Vyrovnanie priniesla 41. minúta, keď po skrumáži v pokutovom území sa presadil Svoboda.

Aj po zmene strán bola v aktivita na domácej strane. Do vedenia išli domáci v 54. minúte, keď po faule gólmana hostí nariadený pokutový kop premenil Ďubek. Už o pät minút to bol opäť Ďubek, korý z hranice 16-ky trafil k pravej žrdi. V týchto chviľach domáci boli aktívnejší, avšak dobré príležitosti postupne zmarili Jibril, Mondel a Bednár. A tak sa hostia tešili v 84. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Witan. V 89. minúte mal poistku na kopačke Kyziridis z 10 metrov však mieril vedľa. Záverečná snaha hostí gól nepriniesla a tak tri body zostali doma.

hlasy po zápase:

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Posledné dva zápasy sme nezvládli, keď sme stratili všetky body. Dnes sme išli za víťazstvom, čo sa nám aj podarilo."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Vieme, že nadstavbová časť je tuhý boj o body. Ja sa skláňam pred hráčmi, že v situácii v akej sa nachádzame sme schopní podávať takéto výkony."

Viac o téme: AS Trenčín MFK Tatran Liptovský Mikuláš