Remízová séria DAC sa natiahla: Dunajská Streda a Sereď si podelili body po bezgólovej remíze

Zsolt Kalmár a vľavo za ním Tidiane Djiby BaZsolt Kalmár a vľavo za ním Tidiane Djiby Ba Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti DAC Dunajská Streda remizovali v zápaes 4. kola skupiny o titul vo Fortuna lige doma s ŠKF ORION TIP Sereď 0:0. Pre DAC to bol tretí nerozhodný výsledok za sebou a patrí mu 4. priečka o dva body pred Sereďou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF Sered 0:0
Rozhodovali: Gemzický – Hrmo, Štofik, ŽK: Pinto, Muhamedbegovič - Jureškin, Mičin, 2516 divákov

FC DAC: Veszelinov - Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Ciganiks - Balić, Dimun–Andzouana (63. Krstović), Veselovský (46. Andrezinho), Verlinden (76. Moumou)– Balogh (84. Sharani)
Sered: Chudý – Silva (71. Radić), Filho - Šulek – Košťál (71. Todoroski), Morong, Gago (90. Popović), Jureškin - David, Mićin, Fábry(63. Yao)

V zápase Dunajskej Stredy so Sereśou pri troch stupňoch Celzia aj zasnežilo. Prvá šanca prišla zo strany Serede, po Fábryho centri z ostrého uhla vystrelil Mićin, ale Veszelinov loptu vyrazil na roh. V 13. minúte centroval Verlinden pred bránu, a nikým nekrytý Andzouana hlavičkoval tesne vedľa. V 20. minúte Ciganiks prešiel na ľavej strane, centrovanú loptu Balogh poslal do žrde. V útoku bola aktívnejšia Dunajská Streda, ktorá držala loptu viac na kopačkách. V 28. minúte bol DAC opäť blízko ku gólu, keď z priameho kopu z 23 metrov Balić trafil hornú tyč. Počas prvých 45 minút sa hralo prevažne medzi dvomi šestnástkami, Sereď pozorne bránila a odvracala útoky Dunajskej Stredy, navyše hrozila z protiútokov. V 45. minúte po centri z pravej strany loptu sklepol Veselovský, a parádnou strelou Ciganiks trafil hornú žrď.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu ako prvý. DAC hral aktívne, ale v útoku chýbali góly. V 54. minúte Andrezinho našiel v šestnástke opäť Balogha, ktorý trafil konštrukciu brány. V 68. minúte Balogh prešiel na pravej strane, jeho prudkú strelu snažil poslať na bránu Verlinden, ale lopta išla tesne vedľa. O dve minúty neskôr Jureškin poslal strelu z ľavej strany pokutového územia, ale tiež mieril tesne vedľa. V 74. minúte aj Haša sa pokúsil o strelu, ale bol nepresný. Ešte stále v 74. minúte center Todorovského obrana odvrátila, odrazenú loptu poslal na bránu Haša, Veszelinov vyrazil loptu na roh. Skóre zápasu sa nemenilo a diváci tak gól nevideli.

hlasy po zápase:

Joao Janeiro, tréner DAC: "Mali sme dnes viac šancí ako súper. Trafili sme konštrukciu bránky a mali sme sedem streleckých pokusov. Bol to dobrý zápas a divákov mohol napriek výsledku potešiť."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Kto prišiel na futbal, musel byť spokojný, lebo sa hral dobrý futbal. Obidve mužstvá chceli vyhrať, bolo tam dosť šancí a pekných akcií. Dunajská Streda hrala v nasadení, zvonili aj konštrukcie. V druhom polčase sme niečo zmenili, bolo to lepšie, a hralo sa hore-dole. Nakoniec je remíza spravodlivá. Sme radi, že sme získali bod so silným súperom. Sereď potvrdzuje, že je oprávnene v prvej šestke, lebo pre nikoho nie je ľahkým súperom."

Viac o téme: DAC Dunajská Streda Fortuna liga ŠKF ORION TIP Sereď