Vyrovnaný zápas a dve premenené penalty: Benzema zariadil výhru Realu Madrid

Hráči Realu Madrid oslavujú gól Hráči Realu Madrid oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Lalo R. Villar

VIGO - Futbalisti Realu Madrid potvrdili post lídra španielskej La Ligy. V sobotnom stretnutí 30. kola vyhrali na pôde Celty Vigo 2:1, keď oba ich góly dosiahol Karim Benzema z pokutových kopov. Benzema medzi dvoma úspešnými pokusmi kopal aj tretiu penaltu, v 64. minúte ju však nepremenil.

Benzema je s 24 gólmi suverénne na čele tabuľky strelcov súťaže. Skóre otvoril v 19. minúte, po zmene strán však v 53. minúte vyrovnal Nolito. Nasledovala nepremenená penalta Benzemu, ktorý však o chvíľu neskôr v 69. minúte z bieleho bodu už nezaváhal a zariadil tri body pre Real. Ten má na čele tabuľky náskok 12 bodov pred Sevillou, ktorá má zápas k dobru. Tretia Barcelona má manko 15 bodov a dve stretnutia k dobru.

Valjent a Greif sa na súpisku nezmestili

Getafe vyhralo doma nad Mallorkou 1:0. Brankár Dominik Greif a obranca Martin Valjent nefigurovali na zápasovej súpiske hostí, ktorí hrali od 63. minúty bez vylúčeného obrancu Franca Russa. O triumfe domácich rozhodol v 82. minúte Borja Mayoral. Mallorca v premiére nového kouča Javiera Aguirreho prehrala siedmy duel za sebou a je naďalej na zostupovej 18. priečke.

Atletico Madrid vyhralo šiesty ligový duel za sebou, doma si poradilo s Deportivom Alaves 4:1. Po dva góly zaznamenali Joao Felix a Luis Suarez.

O Ligu majstrov bojujúci Villarreal prehral druhýkrát za sebou, keď neuspel na ihrisku záchranárskymi prácami zaťaženého Levante 0:2. Oba góly 19. mužstva súťaže dal Jose Luis Morales.