VIDEO Golden State si v predstihu zabezpečili účasť v play off: Proti Utahu zmazali 16-bodové manko!

Golden States porazili Utah Jazz a zabezpečili si účasť v play-offGolden States porazili Utah Jazz a zabezpečili si účasť v play-off Zdroj: SITA

SALT LAKE CITY - Basketbalisti Golden State zvíťazili v noci na nedeľu v NBA nad Utahom 111:107 a zabezpečili si účasť v play off. V záverečnej štvrtine dokázali zmazať 16-bodové manko. Klay Thompson prispel k triumfu Warriors 36 bodmi, Jordan Poole pridal 31.

"Pracujem na svojich strelách a keď mám dobrý zápas, veľmi ma to inšpiruje. Verím, že sa dostanem späť na svoju úroveň," uviedol na tlačovej konferencii po zápase Thompson, ktorý v dôsledku operácie a zranenia vynechal dve uplynulé sezóny.

Trae Young zaknihoval pri výhre jeho Atlanty nad Brooklynom (122:115) 36 bodov, z toho 11 strelil v záverečných dvoch minútach. Hosťom tak nestačilo ani 55 bodov Kevina Duranta, pre ktorého to bolo kariérne maximum.

"Nešla nám práca s loptou, nemôžem to zľahčovať. Nehrali sme dobre, kvalitný výkon nepredviedol dostatok hráčov," nešetril kritikou Steve Nash, kormidelník Nets. Na takmer troch štvrtinách bodov sa podieľala len dvojica Durant a Kyrie Irving.

Golden State Warriors - Utah Jazz 111:107

Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 144:114

New York Knicks - Cleveland Cavaliers 101:119

Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 122:115

Chicago Bulls - Miami Heat 109:127

Viac o téme: Brooklyn Nets Basketbal Miami Heat Golden State Warriors New York Knicks Atlanta Hawks Chicago Bulls Philadelphia 76ers Cleveland Cavaliers Charlotte Hornets Utah Jaz