VIDEO Celtic kráča za titulom: V tradičnom Old Firm derby navýšil náskok pred Glasgowom

Cameron Carter-Vickers oslavuje víťazný gól CelticuCameron Carter-Vickers oslavuje víťazný gól Celticu Zdroj: Profimedia

GLASGOW - Futbalisti Celticu Glasgow potvrdili post lídra škótskej ligy. V nedeľnom tradičnom Old Firm derby v 32. kole vyhrali na ihrisku mestského rivala Rangers 2:1 a v tabuľke pred ním už majú náskok šiestich bodov.

Celtic vyhral nad obhajcom titulu Rangers oba vzájomné duely v prebiehajúcom ligovom ročníku, doma ho zdolal hladko 3:0. V nedeľu rozhodli o jeho triumfe Tom Rogic a Cameron Carter-Vickers, ktorí už do prestávky odpovedali na rýchly zásah waleského reprezentanta Aarona Ramseyho z 3. minúty. Celtic si pripísal štvrtú výhru za sebou, v lige neprehral od septembra minulého roka.

Viac o téme: Celtic Glasgow Glasgow Rangers Old Firm derby