VIDEO Dramatický šláger v Manchestri: Súboj City s madridským Atléticom rozhodol jediný gól

Uprostred hráč Atlética Joao Félix medzi hráčmi City, vľavo Rodrigo a vpravo Kevin De BruyneUprostred hráč Atlética Joao Félix medzi hráčmi City, vľavo Rodrigo a vpravo Kevin De Bruyne Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Do dobrej pozície sa dostal aj ďalší anglický tím Manchester City. Vlaňajší finalista súťaže uspel doma proti Atléticu Madrid, španielskeho súpera zdolal 1:0 po góle Kevina De Bruyneho.

Manchester City si mohol triumfom nad Atléticom posilniť šance na zisk treble, čím by napodobnil kúsok mestského rivala United. Ten v roku 1999 vyhral najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž, Premier League i FA Cup. Zverenci Pepa Guardiolu mali v prvom polčase herne navrch, žulovitá defenzíva Atlética ich však nepustila do vyloženej šance. Hráči "Citizens" sa dostali k šiestim strelám, ale ani jedna nesmerovala do priestoru bránky a bezgólové skóre bolo logickým vyústením diania na trávniku. Otvoriť sa ho pokúsil Llorente, Ederson však pohotovo zareagoval na ojedinelý výpad hostí.

Sprava hráč City Bernardo Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Po hodine hry mal gól na hlave domáci stopér Laporte, no poslal loptu tesne nad brvno. City napokon veľmi pomohlo trojité striedanie. Nový muž Foden už po chvíli vysunul kolmicou za obranu De Bruyneho, ktorý zblízka prekonal Oblaka. V 81. minúte mohol ten istý hráč pridať druhý gól, opäť po dobrej práci Fodena, jeho pokus z druhej vlny však obetavo zblokoval jeden z hráčov Atlética.

Manchester City - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 70. De Bruyne. ŽK: Gabriel Jesus, Ederson - de Paul, Correa, Vrsaljko, rozhodoval: Kovács (Rum.)

ManCity: Ederson - Stones, Laporte, Ake, Cancelo - De Bruyne, Rodri, Gündogan (68. Grealish) - Mahrez (68. Foden), Sterling (68. Gabriel Jesus), Silva

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Felipe, Savič, Mandava, Lodi - Llorente (60. Cunha), Kondogbia, Koke (60. de Paul) - Joao Felix (81. Lemar), Griezmann (60. Correa)

Viac o téme: Atlético Madrid Manchester City Kevin De Bruyne