VIDEO 34-ročný nórsky cyklista to stále vie: Kristoff vyhral po sóle 110. ročník Scheldeprijs

Alexander Kristoff a jeho víťazné oslavy v cieli pretekovAlexander Kristoff a jeho víťazné oslavy v cieli pretekov Zdroj: Profimedia

SCHOTEN - Nórsky cyklista Alexander Kristoff vyhral 110. ročník belgických pretekov Scheldeprijs. Jazdec stajne Intermarché Wanty-Gobert Matériaux sa presadil po útoku v závere 198,7 km dlhej trasy z Terneuzenu do Schotenu a cieľ preťal v čase 4:06:02 h. Druhý skončil Holanďan Danny van Poppel (Bora-Hansgrohe) a tretí finišoval Austrálčan Sam Welsford (DSM).

Tridsaťštyriročný Nór si na šprintérskej klasike pripísal už 83. víťazstvo v kariére a pre svoj tím dosiahol ďalší veľký úspech v tomto roku po tom, ako Eritrejčan Biniam Girmay vyhral pred jedenástimi dňami Gent - Wevelgem. Kristoff rozhodol 7,4 km pred cieľom, keď zaútočil na kockách a v protivetre a nik zo súperov ho už nedokázal dostihnúť. Van Poppel finišoval 24 sekúnd za víťazom.

110. ročník Scheldeprijs (Terneuzen- Schoten(198,7 km): 1. Alexander Kristoff (Nór./Intermarché Wanty-Gobert Matériaux) 4:06:02 h, 2. Danny van Poppel (Hol./Bora-Hansgrohe) +24 s, 3. Sam Welsford (Aus./DSM) rovnaký čas, 4. Casper van Uden (Hol./DSM) +26, 5. Edward Theuns (Belg./Trek-Segafredo) rovnaký čas, 6. Kenneth Vanbilsen (Belg./Cofidis) +28

Viac o téme: Alexander Kristoff Scheldeprijs