VIDEO Víťazná premiéra fínskeho trénera: Česko s kopou debutantov rozhodlo už v prvej tretine

Kari JalonenKari Jalonen Zdroj: Profimedia

ZNOJMO - Fínsky kouč Kari Jalonen má za sebou víťaznú premiéru na striedačke českej hokejovej reprezentácie. Český národný tím dnes porazil v dueli Euro Hockey Challenge v Znojme Rakúsko 5:1, potom čo za úspechom vykročil už v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0. Odveta proti rovnakému súperovi sa odohrá v piatok v Linzi, zápas začne o 17:30.

Okrem Jalonena a jeho asistentov Martina Erata s Liborom Zábranským zažili premiéru v českej reprezentácii obrancovia Tomáš Bartejs, Radek Kučeřík, Lukáš Kaňák a Patrik Demel aj útočníci Ján Bambula, Jakub Navrátil, Martin Lang, David Cienciala a Petr Fridrich. Cienciala s Fridrichom ozdobili debut aj gólom a nadviazali na góly Jiřího Černocha, Jána Hladonika a Patrika Zdráhala z prvej časti.

Z pätice strelcov mal až doteraz gól v českom národnom mužstve na konte len Zdráhal. Až pred polovicou tretej tretiny sa presadil súper zásluhou Nica Feldnera.

Česko - Rakúsko 5:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Góly: 8. Černoch, 13. Hladonik, 15. Zdráhal, 31. Cienciala, 32. Fridrich - 48. Feldner

Viac o téme: Česko Rakúsko Euro Hockey Challenge Kari Jalonen
  • Zdroj: ČTK, TASR