Zápas zlomila tretia tretina: Slováci neudržali dvojgólové vedenie a prehrali s Českom

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

SKALICA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov neuspeli ani v druhom vystúpení v rámci prípravného dvojzápasu s českými rovesníkmi. Po prehre 2:3 v predĺžení v prvom súboji v Hodoníne podľahli v stredu v druhom stretnutí v Skalici 3:4 po predĺžení, hoci viedli 3:1. V extra čase rozhodol o víťazstve ČR Ondřej Kos, za domácich sa dvoma gólmi prezentoval Michal Feranec a jedným Michal Svrček.

Prípravný dvojzápas s Čechmi bol pre zverencov trénera Jerguša Baču kvalitnou previerkou pred budúcotýždňovým programom. V rámci pokračujúceho výcvikového tábora sa slovenská "šestnástka" predstaví na prestížnom Turnaji štyroch krajín v Hodoníne, kde budú štartovať aj česká, fínska a švédska reprezentácia v tejto vekovej kategórii.

Mladí Slováci medzi pozvanými pôvodne nefigurovali, česká strana však pre vojnový konflikt na Ukrajine zakázala štart ruskej reprezentácii a namiesto nej pozvala práve výber trénera Baču, informoval web hockeyslovakia.sk.

Prípravný zápas hráčov do 16 rokov v Skalici:

Slovensko "16" - Česko "16" 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 6. Feranec, 9. Feranec (Maruna, Zálešák), 31. Svrček (Kálus) - 16. Florýk (Curran, Zielinski), 44. Veselský (Lisler, Fibigr), 53. Zielinski (Kubiesa), 63. Kos. Rozhodovali: J. Konc ml., Adamec - Šefčík, Haringa, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 112 divákov.

Zostava SR "16": Bodnár - Kálus, Ličko, Šlank, Petras, Harvánek, Barger, Mitro, Balázs - Feranec, Maruna, Zálešák - Tomašec, Svrček, Lašš - Liščinský, Prokopovič, Kováč - A. Horváth, Bachratý, Michajlov

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Jerguš Bača, tréner SR "16": "Zápas zlomila tretia tretina. Do jej začiatku som chlapcov chválil za disciplínu, no na konci druhého a začiatku tretieho dejstva sme sa nevyhli dvom oslabeniam. Stáli nás veľa síl, čo Česi veľmi umne využili. Vyrovnali na 3:3. Mrzí ma, že v predĺžení sme vlažnejšie zahrali únik dvoch proti jednému, pretože v protiútoku jeden z našich hráčov stratil hokejku a Česi dali víťazný gól. Chlapcov však chcem pochváliť za stúpajúcu výkonnosť. Bolo to lepšie ako v prvom v zápase a určite o dosť lepšie ako vo vzájomnom zápase z konca minulého roka (2:9, pozn. red)."

Viac o téme: Jerguš Bača Slovensko 16 Česko 16 Michal Feranec Michal Svrček