VIDEO Tatar zažiaril proti bývalému klubu gólom a asistenciou, skvelý výkon Haláka

Tomáš Tatar s pukomTomáš Tatar s pukom Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW JERSEY - Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na piatok v zámorskej NHL gól a asistenciu, no jeho New Jersey prehralo doma s Montrealom 4:7. Bodovo sa presadil aj Marián Studenič, ktorý si pripísal asistenciu pri prehre jeho Dallasu s Torontom 3:4 po predĺžení.

Ďalším istým účastníkom play off je Carolina, ktorá si definitívne zabezpečila postup výhrou 5:3 nad Buffalom. Kanonier Toronta Auston Matthews prekonal ďalšie rekordy, kapitán Edmontonu Connor McDavid si upevnil pozíciu lídra produktivity. Obranca Roman Josi vytvoril nový rekord Nashvillu.

Tatar v 8. minúte duelu s Montrealom svojím 14. presným zásahom v sezóne znížil na 1:2, keď dostal výbornú prihrávku od Dawsona Mercera a strelou z prvej prekonal Jakea Allena v bránke Canadiens. V zápase proti svojmu bývalému klubu si pripísal aj asistenciu pri góle Jespera Bratta na 4:6 v tretej tretine.

Musíme zlepšiť jednoduché veci

Slovenský krídelník má na konte 29 bodov (14+15) v 68 stretnutiach sezóny. Montreal zdolal New Jersey v riadnom hracom čase po viac ako piatich rokoch, naposledy sa mu to podarilo 20. januára 2017. "Musíme sa zlepšiť v jednoduchých veciach, ktoré nie je ťažké spraviť, ale tieto detaily rozhodujú. Jednoducho musíme byť lepší, pretože tieto drobnosti nás dnes stáli lepší výsledok," povedal Tatar podľa agentúry AP.

Vydarený zápas zažil slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý 28 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Vancouveru 5:1 na ľade Arizony. Prekonal ho iba Nick Schmaltz, ktorý v druhej tretine znížil na priebežných 1:3. Halák v sedemnástom zápase sezóny zaznamenal piate víťazstvo. Proti Coyotes sa mu darí, v 16-tich dueloch s týmtom súperom má bilanciu 11-3-2.

Jaroslav Halák v akcii Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP Photo/Ross D. Franklin

Canucks tak stále živia nádej na play off. Na Dallas, ktorý si v Západnej konferencii drží pozíciu s druhou voľnou kartou, momentálne strácajú šesť bodov, no odohrali o dva zápasy viac. Canucks vyhrali dva zápasy za dva dni, noc predtým zdolali Vegas 5:1.

"Nehrali sme až tak dobre ako včera, ale ťažili sme z dobrého úvodu, podržal nás solídnym výkonom brankár a získali sme dva body," povedal strelec úvodného gólu Alex Chiasson. Na začiatku prostrednej časti strelil dva góly v priebehu 38 sekúnd Bo Horvat a dostal Vancouver do vedenia 3:0. Elias Pettersson pridal k presnému zásahu dve asistencie.

Studenič asistoval na gól Seguina

Studenič v domácom zápase s Torontom asistoval v 10. minúte pri góle Tylera Seguina na 1:1. Slovenský útočník vybojoval v útočnom pásme puk pri mantineli, posunul ho Jamiemu Bennovi a na konci akcie bol šťastný gól Seguina. Bol to Studeničov tretí bod od príchodu do Dallasu, za ktorý odohral zatiaľ deväť stretnutí. Dvadsaťtriročný krídelník odohral 13 a pol minúty a okrem asistencie si pripísal plusový bod.

Hviezdou duelu bol Auston Matthews, ktorý pomohol k výhre Maple Leafs dvomi gólmi vrátane víťazného v predĺžení. S 56 presnými zásahmi v sezóne vytvoril nový rekord klubu, keď prekonal zápis Ricka Vaivea. Ten v ročníku 1981/82 nastrieľal v drese "javorových listov" 54 gólov. Matthews zároveň stanovil nový rekord v počte gólov spomedzi rodákov z USA, keď prekonal zápisy Jimmyho Carsona (1978/88 Los Angeles Kings) a Kevina Stevensa (1992/93 Pittsburgh Penguins).

Auston Matthews Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Tony Gutierrez

"Je veľká česť byť v spoločnosti tých veľkých mien. Veľmi si to vážim. Máme však pred sebou ešte veľa práce," povedal 24-ročný Matthews, ktorý sa môže stať prvým 60-gólovým strelcom v NHL po desiatich rokoch. Stars poslali duel do predĺženia vďaka úspešnému teču Joea Pavelského, ktorý dve a pol minúty pred koncom vyrovnal na 3:3 a štvrtýkrát v kariére zaznamenal 70 bodov.

Calgary uspelo na ľade San Jose 4:2, slovenský útočník Adam Ružička chýbal v zostave Flames. Matthew Tkachuk strelil gól a pridal dve asistencie, dvakrát skóroval Elias Lindholm. Flames vyhrali tretí zápas za sebou, 31 úspešnými zákrokmi k tomu prispel brankár Dan Vladař.

Hokejisti New Yorku Rangers zdolali na domácom ľade Pittsburgh 3:0, keď štvrté čisté konto v sezóne zaznamenal Igor Šesťorkin. Ruský brankár chytil 30 striel a v 89. štarte v NHL si pripísal šiesty shutout. V jubilejnom 500. zápase skóroval Artemij Panarin, ďalšie góly "jazdcov" strelili Frank Vatrano a Dryden Hunt. Penguins na poslednú chvíľu vypadol zo zostavy pre chorobu (nie covid) kapitán Sidney Crosby.

Hossa sledoval prehru Chicaga z tribúny

Chicago prehralo so Seattlom 0:2 a nepotešilo Mariána Hossu, ktorý sledoval duel z tribúny United Center. Slovenský útočník podpísal s Blackhawks symbolickú jednodňovú zmluvu, aby ukončil kariéru ako hráč Blackhawks. Góly nováčika NHL strelili Jordan Eberle a Alexander Wennberg, jubilejné 20. čisté konto zaznamenal Philipp Grubauer, ktorý vykryl 29 striel.

Connor McDavid strelil gól a pridal aj asistenciu a pomohol Edmontonu k víťazstvu 3:2 na ľade Los Angeles. Kapitán Oilers si so 108 bodmi upevnil pozíciu lídra produktivity a 42. gólom v sezóne si vylepšil kariérne maximum. McDavid bodoval v 15. zápase za sebou.

Carolina prehrávala s Buffalom 0:2 a 1:3, ale v tretej tretine zlomil nerozhodný stav svojím druhým gólom v zápase Sebastian Aho (4:3) a do prázdnej bránky poistil triumf Jordan Staal. Hurricanes druhýkrát v klubovej histórii zaznamenali 100 bodov a zabezpečili si účasť v play off. Podarilo sa im to aj vo štvrtej sezóne pod vedením trénera Roda Brind’Amoura. Pred jeho príchodom nepostúpili Huricannes do bojov o Stanley Cup deväť sezón za sebou.

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 16. Robinson (Gavrikov, Kuraly) - 28. Connauton, 34. Tippett (Sanheim, Hayes), 37. Cates (Provorov), 57. Konecny (Frost, Sanheim). Brankári: Merzlikins - Jones, strely na bránku: 27:31, 17.118 divákov.

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 4:7 (1:3, 1:1, 2:3)
Góly: 8. TATAR (Mercer, Severson), 35. Greer (McLeod, Graves), 42. Smith (Hischier, Bratt), 51. Bratt (Hischier, TATAR) - 5. Suzuki (Pitlick, Caufield), 7. Evans (Schueneman, Hoffman), 14. Caufield (Suzuki), 37. Armia (Wideman, Gallagher), 42. Wideman (Clague, Dvorak), 42. Dvorak (Wideman, Clague), 54. Clague (Gallagher, Dvorak). Brankári: Hammond (42. Daws) - Allen, strely na bránku: 37:26, 10.435 divákov.

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Vatrano (Kreider, Zibanejad), 30. Panarin (Copp, Trouba), 60. Hunt (Zibanejad). Brankári: Šesťorkin - Jarry, strely na bránku: 24:30, 16.694 divákov.

Ottawa Senators - Nashville Predators 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 36. Joseph (Brännström, Kelly), 45. Norris (Tkachuk) - 9. Duchene (Granlund, Josi), 48. Jeannot (Josi, Fabbro), 53. Johansen (Duchene, Josi). Brankári: Forsberg - Saros, strely na bránku: 29:34, 12.103 divákov.

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Góly: 25. Aho (Svečnikov, Jarvis), 37. Teräväinen, 46. Staal (Pesce, Fast), 52. Aho (Svečnikov, Jarvis), 60. Staal - 4. Thompson (Skinner, Tuch), 7. Tuch (Skinner, Thompson), 26. Olofsson (Mittelstadt, Samuelsson). Brankári: Raanta - Anderson, strely na bránku: 32:21, 15.639 divákov.

Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 10. Seguin (Benn, STUDENIČ), 46. Klingberg (Pavelski, Robertson), 58. Pavelski (Suter, Robertson) - 8. Nylander (Michejev, Holl), 39. Matthews (Giordano, Tavares), 51. Rielly (Marner, Bunting), 63. Matthews (Nylander, Brodie). Brankári: Wedgewood - Campbell, strely na bránku: 18:41, 18.012 divákov.

Chicago Blackhawks - Seattle Kraken 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 21. Wennberg (Donato, Eberle), 59. Eberle (Gourde, Sheahan). Brankári: Lankinen - Grubauer, strely na bránku: 29:31, 18.677 divákov.

Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Góly: 28. Schmaltz (Boyd) - 4. Chiasson (Pettersson, Horvat), 21. Horvat (Podkolzin, Garland), 22. Horvat (Podkolzin, Garland), 32. Pettersson (Chiasson, Miller), 45. Chiasson (Ekman-Larsson, Pettersson). Brankári: Säteri - HALÁK, strely na bránku: 28:32, 9679 divákov.

San Jose Sharks - Calgary Flames 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Bonino (Megna, Nieto), 46. Couture (Meier, Ferraro) - 8. Tkachuk, 20. Lewis (Andersson, Hanifin), 34. Lindholm (Tkachuk, Gaudreau), 60. Lindholm (Tkachuk, Gaudreau). Brankári: Reimer (49. Kähkönen) - Vladař, strely na bránku: 33:41, 11.426 divákov.

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 23. Moore (Danault), 47. Arvidsson (Moore) - 4. McDavid (Bouchard), 36. Foegele (Ryan, Bouchard), 45. Bouchard (McDavid, Kane). Brankári: Quick - Smith, strely na bránku: 33:30, 15.149 divákov.

Viac o téme: Jaroslav Halák Vancouver Canucks Tomáš Tatar New Jersey Devils