Triumf v poslednej etape mu zabezpečil celkovú výhru: Kooija s Cosnefroym delilo 8 sekúnd

Olav Kooij po triumfe na Sarthe - Pays de la LoireOlav Kooij po triumfe na Sarthe - Pays de la Loire Zdroj: Facebook/Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire (officiel)

LA CHAPELLE ST. AUBIN - Holandský cyklista Olav Kooij z tímu Jumbo-Visma sa stal celkovým víťazom 68. ročníka pretekov Sarthe - Pays de la Loire. V konečnom poradí mal o 8 sekúnd lepší čas ako Francúz Benoit Cosnefroy z AG2R Citroen a o 14 s ako Belgičan Xandro Meurisse z Alpecinu-Fenix.

Kooij zvíťazil v stredu aj v piatkovej záverečnej 4. etape, keď v špurte vedúcej dvojice zdolal Meurissea. Tretí skončil s odstupom 15 sekúnd Talian Elia Viviani z Ineosu Grenadiers, ktorý vyhral šprint skupiny prenasledovateľov. Doterajší líder priebežnej klasifikácie, Dán Mads Pedersen z Treku-Segafredo, zaostal o štyri a pol minúty a klesol celkovo až na konečnú 24. priečku.

Na pretekoch vo francúzskom departmente Sarthe, ktoré nepatria do najvyššej kategórie World Tour, štartoval aj Slovák Peter Sagan (TotalEnergies), no odstúpil v 2. etape.

Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire - 4. etapa (La Chapelle St. Aubin, 136,4 km):
1. Olav Kooij (Hol./Jumbo-Visma) 3:11,34 h, 2. Xandro Meurisse (Belg./Alpecin-Fenix) rovnaký čas ako víťaz, 3. Elia Viviani (Tal./Ineos Grenadiers) +15 s

konečné poradie: 1. Kooij 15:49:52 h, 2. Benoit Cosnefroy (Fr./AG2R Citroen) +8 s, 3. Meurisse +14

Viac o téme: Olav Kooij Sarthe - Pays de la Loire