VIDEO Manchester United opäť zlyhal, Kuckov Watford nestačil na Leeds

Cristiano Ronaldo a Bruno Fernandes stoja s loptou na stredovej čiare po inkasovaní úvodného góluCristiano Ronaldo a Bruno Fernandes stoja s loptou na stredovej čiare po inkasovaní úvodného gólu Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Futbalisti Evertonu zdolali v sobotnom domácom zápase 32. kola najvyššej anglickej súťaže Manchester United 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 27. minúte postaral Anthony Gordon a svojmu tímu tak zaistil dôležité tri body v boji o udržanie sa v Premier League. V birminghamskom Villa Parku sa pri výhre Tottenhamu 4:0 blysol hetrikom Son Heung-min.

Everton je v neúplnej tabuľke na 17. mieste o štyri body pred Burnley, ktoré hrá v nedeľu na pôde posledného Norwichu. "Červení diabli" sú na 7. pozícii. Tottenham získal dôležité body v boji o najlepšiu štvorku, ktorá zaručuje účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Piaty Arsenal v sobotu prehral doma s Brightonom & Hove Albion 1:2.

Anthony Gordon sa teší Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

Chelsea deklasovala Southampton

Chelsea zvíťazila na ihrisku Southamptonu vysoko 6:0 a napravila si tak chuť zo stredajšej domácej prehre 1:3 s Realom Madrid v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov. Zverenci Thomasa Tuchela mali štvorgólový náskok po prvom dejstve, po prestávke pridali na svoje konto druhý gól Timo Werner a Mason Mount.

Kucka v zostave Watfordu

Prehru na domácom ihrisku utrpel aj Watford v základe so slovenským obrancom Jurajom Kuckom. Ten podľahol Leedsu 0:3 a na predposlednom mieste stráca v zóne zostupu na Everton šesť bodov. Liverpoolčania majú pritom zápas k dobru.

Juraj Kucka bojuje o Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/John Walton/PA via AP

Arsenal zlyhal proti Brightonu

Boj o najlepšiu štvorku si skomplikoval Arsenal, ktorý prehral doma s Brightonom & Hove Albion 1:2. Londýnčania figurujú na piatom mieste.