Šieste kolo MAMMAL a Noc gladiátorov sľubujú kvalitné zápasy

Šieste kolo MAMMAL a Noc gladiátorov sľubujú kvalitné zápasyŠieste kolo MAMMAL a Noc gladiátorov sľubujú kvalitné zápasy Zdroj: MAMMAL

Už tento víkend sa na súťažnú scénu vrátia bojovníci amatérskeho MMA. Na sobotu 16. apríla je na programe v poradí už šieste kolo ligy MAMMAL. Predchádzajúce kolo sa po dlhej dobe uskutočnilo mimo hlavného mesta, keď Bratislavu vystriedala Nitra.

Vedenie Slovenského zväzu MMA chce v týchto krokoch pokračovať, a preto si kvalitné zápasy budú môcť vychutnať fanúšikovia vo viacerých kútoch republiky. Teraz je na rade juh stredného Slovenska.

„MAMMAL ako taký prechádza v určitých blokoch reštrukturalizáciou tak, aby bol zaujímavý pre zápasníkov i kluby a hlavne, aby bol autoritou v rozvoji slovenského MMA. Šieste kolo bude špecifické. Prichádzame do Veľkého Krtíša, kde sme nikdy neboli. Spolupracujeme s domácim klubom Fighting Academy VK a jeho zakladateľom Palim Berkym, ktorý odvádza veľký kus práce. Bude to oslava MMA a ľudia si vychutnajú kvalitné zápasy. Jednoznačne očakávame plný dom a to, že sa ľudia budú baviť bojovými športami,“ povedal Marek Herda, prezident Slovenského zväzu MMA.

Šieste kolo MAMMAL a Galéria fotiek (2) Zdroj: MAMMAL

Lákadiel bude viac

Šieste kolo sa v sobotu uskutoční v meste Modrý Kameň pri Veľkom Krtíši. Klietka bude postavená v priestoroch telocvične tamojšej spojenej školy. Zaujímavosťou je, že MAMMAL bude prepojený s galavečerom Noc gladiátorov, ktorý organizuje tamojší Fighting Academy Veľký Krtíš.

Vstupenky na podujatie kúpite na Predpredaj.sk.

Takýto model sa už uskutočnil s organizáciou Titan Fight Night a eventom Hanuman Cup. Zápasníkom aj divákom sa spojenie ligy a galavečera páči a zväz preto takýto model podporil. Dopoludnia v telocvični v Modrom Kameni odštartuje MAMMAL, večer bude patriť Noci gladiátorov.

„Keďže Noc gladiátorov sa koná pod záštitou Slovenského zväzu MMA, tak zápasníkom, ktorí nastúpia na galavečere a spĺňajú príslušné náležitosti, sa pripíšu body do tabuľky o opasok MAMMAL a o pohár pre najlepší tím ligy,“ ozrejmil Herda s tým, že v rámci ligy by sa mohlo uskutočniť 20-50 zápasov.

Dopoludnia by sa v klietke mali predstaviť známe mená ako Mário Brezovský, Michal Kopas, Samit Smaali, Lukáš Eliáš, Sebastián Kosť, Oliver Schmidt a mnohí ďalší.

„Tu pripomeňme skutočnosť, že napríklad Marcel Šimo nastúpil túto sobotu v Cage Fight Series v Grazi a zápas vysielali cez UFC Fight Pass. Marek Medovarski pre chorobu nemohol nastúpiť. V sobotu 9. apríla nastúpili v ČSMMA lige zápasníci zo Sai Clubu Martin a niektorým fighterom sme museli dať dištanc pre nedodržanie podmienok ligy,“ ozrejmil Marek Herda.

Pobije sa aj organizátor

Diváci si na svoje prídu aj na večernom gala, ktoré sľubuje peknú porciu zápasov.

„S Marekom Herdom sme sa už dávnejšie rozprávali, že by sme spojili ligu a gala a som rád, že sme sa dohodli. Prídu k nám talenty z viacerých častí Slovenska a opäť raz zviditeľníme MMA. Veľmi ma teší, že k nám prídu aj bojovníci a kluby z východu krajiny, pre ktorých je cestovanie do Bratislavy veľmi náročné,“ vyjadril sa šéf Fighting Academy VK Pavel Berky.

Ten v sobotu nebude len v úlohe organizátora. Po dlhej dobe sa postaví do klietky ako jeden z fighterov.

„Na konte mám tri zápasy – remízu v K1, výhru v profi thajskom boxe a prehru v MMA. Zápasnícku kariéru som na dlhý čas odložil pre vážne zranenie chrbta. Chcem opäť zažiť tú atmosféru,“ povedal Berky.

„Ja osobne chcem vidieť môjho kamaráta a nášho člena Paliho Berkyho. Musí byť neskutočne náročné organizovať podujatie a ešte sa aj pripravovať na vlastný zápas. Na večernom podujatí sa teším aj na zápas mladých pušiek Romana Hudeca a Miroslava Beňačku a veľkou rezanicou bude aj duel Zámečník vs Laš,“ doplnil šéf Slovenského zväzu MMA.

Viac o téme: MAMMAL
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/MAMMAL TV
  • Zdroj: PR článok
  • PR článok
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy