Ďalší fantastický úspech slovenského strelca: Tužinský triumfoval na podujatí Svetového pohára

Juraj TužinskýJuraj Tužinský Zdroj: TASR - Martin Baumann

RIO DE JANEIRO - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Juraj Tužinský triumfoval na podujatí Svetového pohára vo vzduchových zbraniach v Riu de Janeiro v disciplíne vzduchová pištoľ na 10 m. V rozstrele o zlato zdolal Nemca Robina Waltera.

Tridsaťsedemročný Tužinský si úspešne počínal už v utorkovej kvalifikácii, v ktorej nástrelom 580 bodov obsadil štvrté miesto a bez problémov postúpil do osemčlenného finále. Na najlepšieho Nemca Christian Reitza (581,0) stratil iba bod. Vo finále jeho forma gradovala. Od úvodu sa držal v popredí, ešte po štvrtej sérii viedol so ziskom 201,6 b., po piatej sérii klesol na druhú priečku, no 251,1 b. mu stačilo na účasť v rozstrele o zlato.

V ňom sa stretol s najlepším z finále Walterom. Tužinský si rýchlo vybudoval náskok 10:0, Nemec síce znížil na 6:14, ale slovenský reprezentant si už víťazstvo nenechal vziať a ako prvý dosiahol 16 bodov. Tužinský sa stal vlani v tejto olympijskej disciplíne  majstrom Európy, keď zvíťazil vo finále v chorvátskom Osijeku. Vo vzduchovej pištoli vybojoval aj bronz na ME 2010, z vrcholných podujatí má ešte v zbierke aj bronzovú medailu z Európskych hier v Baku 2015.

SP vo vzduchových zbraniach v Riu de Janeiro:
VzPi na 10 m - finále: 1. Juraj TUŽINSKÝ (SR) 251,1 b., rozstrel: 16, 2. Robin Walter 253,0, rozstrel: 6, 3. Christian Reitz (obaja Nem.) 250,3, 4. Nickolaus Mowrer (USA) 249,8, 5. Sajad Poorhosseini Lafmejani (Irán) 198,0, 6. Noppadom Sutiviruch (Thaj.) 195,8

Viac o téme: Juraj Tužinský Vzduchová pištoľ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy