VIDEO Villarreal sa v Lige majstrov postaral o ďalší šok: Bayern Mníchov neudržal v odvete vedenie!

Futbalisti Villarealu oslavujú postupFutbalisti Villarealu oslavujú postup Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti FC Villarreal postúpili do semifinále Ligy majstrov 2021/2022. Zverenci Unaia Emeryho senzačne vyradili Bayern Mníchov, keď po domácom triumfe 1:0 uhrali v utorok v Allianz Aréne remízu 1:1. Postaral sa o ňu v 88. minúte striedajúci Samuel Chukwueze, ktorý prvou strelou "žltej ponorky" v zápase dorovnal zásah Roberta Lewandowského.

Julian Nagelsmann premiešal pred odvetou zostavu a nastúpil so systémom 3-4-2-1. Jeho zverenci boli pred vlastnými fanúšikmi od začiatku aktívni, ale dlho sa nevedeli dostať do gólových šancí. Strela Saneho i hlavička Goretzku zo 17. minúty išli vedľa bránky. Najväčšiu šancu mal v 29. minúte Musiala, no v dobrej pozícii poslal hlavou loptu len do rúk Rulliho. Bola to jediná strela Bayernu medzi tri žrde v prvom polčase. Bavori síce boli aktívnejší a do súperovej šestnástky posielali množstvo centrov a prihrávok, Villarreal si však s nimi poradil. V záverečných sekundách mohla ísť navyše do vedenia, no Moreno z uhla rozvlnil len bočnú sieť.

Hráč Bayernu Thomas Müller Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Tlak Bayernu sa vystupňoval po zmene strán, Coman a Upamecano mieril nepresne, no v 52. minúte si v šestnástke spravoval loptu Lewandowski, vystrelil a od tyčky rozvlnil sieť - 1:0. Bayern naďalej tlačil a v 71. minúte mohol rozhodnúť, no Müllerova hlavička išla mimo. Šok pre domácich fanúšikov prišiel v 88. minúte. Bayern po strate lopty pred súperovou šestnástkou nezastavil rýchly brejk hostí, Moreno poslal krížny pas do pokutového územia na Chukwuezeho a ten z prvej rozvlnil sieť. Na ihrisku bol iba štyri minúty a postaral sa o jedinú strelu Villarrealu na bránku. Bayern mal celkovo 24 striel, štyri medzi tri žrde, ale v závere už nedokázal zvrátiť vypadnutie. Hostia si tak pripísali po Juventuse ďalší veľký skalp. V semifinále narazia na lepšieho z dvojice Liverpool - Benfica, anglický tím vyhral v prvom zápase vonku 3:1.

odveta štvrťfinále Ligy majstrov:
Bayern Mníchov - FC Villarreal 1:1 (0:0)
Góly: 52. Lewandowski - 88. Chukwueze. Rozhodca: Vinčič (Slovin.), ŽK: Lewandowski - Foyth, Lo Celso
Bayern: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez (87. Davies) - Sane, Kimmich, Goretzka, Coman - Musiala (82. Gnabry), Müller (90. Choupo-Moting) - Lewandowski
Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Estupinan - Parejo (90.+3 Aurier), Capoue, Coquelin (84. Chukwueze) - Moreno, Danjuma (84. Pedraza), Lo Celso
/prvý zápas: 0:1, postúpil Villarreal/

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Villarreal