Blamáž s lístkami ho prinútila konať: Laporta tvrdí, že klub za to nie je zodpovedný

Prezident FC Barcelona Joan Laporta počas tlačovej konferenciu k odchodu Lionela Messiho z klubuPrezident FC Barcelona Joan Laporta počas tlačovej konferenciu k odchodu Lionela Messiho z klubu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Po blamáži na ihrisku aj na tribúnach v odvete štvrťfinále Európskej ligy vedenie Barcelony rozhodlo, že vstupenky na zápasy európskych futbalových pohárov budú neprenosné. Uviedol to šéf katalánskeho klubu Joan Laporta. Barcelona vo štvrtok vypadla z Európskej ligy po porážke 2:3 s Eintrachtom Frankfurt, ktorý na Camp Nou povzbudzovalo podľa televíznej stanice ESPN 30-tisíc fanúšikov.

Nemecký klub mal pritom pridelených 5 000 vstupeniek. Na zápase bolo 37.746 držiteľov permanentiek a 34.440 ľudí si vstupenky zakúpilo inak.

"Uisťujeme, že tieto lístky sa nepredávali v Nemecku. Klub nepredával lístky nemeckým fanúšikom. Tí, čo si tieto vstupenky kúpili, ich odovzdali nemeckým fanúšikom, to je zjavné," vyhlásil Laporta podľa agentúry Reuters.

Uviedol, že Barcelona nenesie vinu za to, že vstupenky skončili v rukách nemeckých fanúšikov. "Nechceme, aby sa to opakovalo a budeme konať. Preto sme prijali opatrenia, že pre medzinárodné súťaže budú vstupenky neprenosné. Klub nenesie vinu za to, že ľudia porušujú pravidlá. Robili sme, čo sme mohli, aby sme sa tomu vyhli. Ale niektorí ľudia to urobia, aj keď tým poškodzujú klub a fanúšikov, ktorí idú tím podporiť na Camp Nou,“ povedal Laporta.

Viac o téme: FC Barcelona Joan Laporta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy