Katastrofálny záver slovenských mladíkov: Totálne vypustený vyhratý zápas s Fínskom!

Hokejisti slovenskej šestnástkyHokejisti slovenskej šestnástky Zdroj: hockeyslovakia.sk

HODONÍN - Slovenskí hokejisti do 16 rokov nezvládli zápas proti favorizovaným rovesníkom z Fínska a prehrali 5:3. Táto prehra bola pre slovenských mladíkov veľkým sklamaním predovšetkým preto, že ešte 203 sekúnd pred koncom zápasu viedli 3:1. Vzápätí však Fíni rozbehli gólostroj a posledný piaty gól strelili do prázdnej brány.

Úvodný gól stretnutia padol až po polhodine hry, keď sa presadil slovenský reprezentant Theo Kiss. Fínom sa síce podarilo vyrovnať v polovici záverečnej dvadsaťminútovky, no Slováci prišli s bleskovou odpoveďou. Theo Kiss znovu prekonal fínskeho brankára a o 5 minút neskôr sa presadil aj Ján Chovan. Za takmer rozhodnutého stavu 3:1 ale prišla hrozivá záverečná päťminútovka.

Fíni strelili tri góly v rozpätí troch minút a razom otočili vývoj stretnutia. Záverečný gól do prázdnej brány spečatil prehru Slovákov 5:3. Po včerajšej porážke 1:8 so Švédmi však bol vidieť v hre Slovákov výrazný posun vpred.

Viac o téme: Turnaj štyroch krajín Slovensko 16 Fínsko 16
  • Zdroj: Športky