VIDEO Dúbravka vychytal Newcastlu ďalšie víťazstvo: Straky zdolali Leicester gólom v 95. minúte

Martin Dúbravka v bránke proti LeicesteruMartin Dúbravka v bránke proti Leicesteru Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v nedeľu nad Leicesterom 2:1 v zápase 33. kola anglickej Premier League. Rozhodujúci gól dal v piatej minúte nadstavenia druhého polčasu brazílsky stredopoliar Bruno Guimaraes. V bráne "strák" nechýbal Martin Dúbravka.

Slovenský reprezentant inkasoval v zápase ako prvý, v 19. minúte ho prekonal po rohovom kope nigérijský útočník Ademola Lookman. Domáci vyrovnali v 30. minúte, keď loptu pretlačil do siete Guimaraes, hoci sedel v malom vápne na zemi. Brazílčan sa napokon stal hrdinom domáceho tímu, keď rozhodol o troch bodoch v poslednej akcii zápasu, keď sa k nemu v šestnástke odrazila lopta od domácej obrany a on hlavičkoval presne. Newcastle je v tabuľke na 14. mieste s náskokom dvanástich bodov na zónu zostupu.

Bruno Guimaraes oslavuje gól Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

West Ham si skomplikoval boj o európske súťaže, keď remizoval 1:1 so zachraňujúcim sa Burnley. "Kladivári" sú na 7. mieste s mankom dvoch bodov na šiesty Arsenal, ktorý má dva zápasy k dobru a piaty Manchester United, ktorý má o jeden duel menej.