VIDEO Real otočil šláger so Sevillou: Triumf nezlomnej vôle a charakteru, velebil hráčov Ancelotti

Carlo AncelottiCarlo Ancelotti Zdroj: SITA/AP/Angel Fernandez

MADRID - Triumf nezlomnej vôle a charakteru. Takto pomenoval tréner Carlo Ancelotti z Realu Madrid víťazstvo svojich zverencov v nedeľňajšom zápase 32. kola španielskej ligy na ihrisku FC Sevilla 3:2. Real po prvej 45-minútovke prehrával 0:2, no po prestávke otočil zápas vo svoj prospech.

Sevilla išla do vedenia v 21. minúte, keď Ivan Rakitič zakrútil priamy kop cez deravý múr k ľavej žrdi. O štyri minúty neskôr po rýchlej akcii z ľavej strany prihral Jesus Manuel Corona cez vybehnutého brankára Erikovi Lamelovi a zvýšil do odkrytej bránky. "V prvom polčase sme boli výrazne pred našim súperom. Po prestávke sme chceli robiť to isté," uviedol pre klubový web tréner Sevilčanov Julen Lopetegui.

Kouča domácich nahnevala tvrdá hra hosťujúceho stredopoliara Eduarda Camavingu. "Každý, kto videl ako hral, musí uznať, že mal dostať aj druhú žltú kartu. Práve pre jeho zákroky som musel po prestávke striedať hráča. Ale nehrali sme potom dobre, nedržali sme loptu tak často na kopačkách a vinu za to nesiem aj ja ako tréner," povedal Lopetegui.

Real znížil päť minút po prestávke, keď sa zblízka presadil striedajúci Rodrygo. Líder tabuľky v druhom polčase dominoval a vyrovnať sa mu podarilo v 83. minúte zásluhou ďalšieho náhradníka Nacha Fernadeza. O výhru Realu sa postaral v nadstavenom čase po Rodrygovej prihrávke Karim Benzema. Pred vyrovnávajúcim gólom dal Real gól aj po strele Juniora Vinciusa, ale ten arbitri neuznali pre ruku. "Od všetkých hráčov som videl nasadenie, osobnosť a odvahu. Tento tím je schopný robiť špeciálne veci. Po nepriaznivom stave sme nestratili sebadôveru. Aj zápasy proti PSG a Chelsea v Lige majstrov nám pomohli uveriť, že môžeme otočiť zápas," povedal Ancelotti.

Rodrygo oslavuje strelený gól Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Angel Fernandez

Lopetegui sa vyjadril aj k tomu, čo Seville chýbalo k tomu, aby udržala dvojgólový náskok. "Nevedeli sme, ako zvládnuť niektoré momenty. Bol tam strach z víťazstva. Skórovali sme veľmi skoro a to nás prinútilo pochybovať. Sme smutní. Odohrali sme dobrý prvý polčas, ale zápas má dve časti."

K inkriminovanému momentu, po ktorom arbiter Guillermo Cuadra neuznal Vinciusovi gól, našla TASR vyjadrenie v španielskych médiách. Denník Marca postrehol, že televízia po spomalenom zázname vylúčila kontakt útočníka Realu s rukou, loptu si spracoval hrudníkom. Vincius vehementne protestoval a po rozhodnutí neuznať gól zábery odhalili, ako svojmu spoluhráčovi Kroosovi na adresu rozhodcu povedal: "Je to blázon, to nebola ruka."

Real si po víkende upevnil pozíciu na čele tabuľky, pred druhou Barcelonou vedie už o 15 bodov, no Katalánci majú dve stretnutia k dobru. Tretia Sevilla a štvrté Atletico Madrid majú rovnako ako Barca 60 bodov.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid FC Sevilla