Magoni končí v slovinskom tíme: Bývalý tréner Vlhovej dostane na starosti jej veľkú konkurentku

Livio MagoniLivio Magoni Zdroj: TASR/Milan kapusta

INNSBRUCK - Talian Livio Magoni, bývalý tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej, sa dohodol na spolupráci s Rakúskym lyžiarskym zväzom (ÖSV). Podľa agentúry APA sa stane súčasťou novozloženého trénerského tímu v rakúskej ženskej reprezentácii. Ako jeden z trénerov pre točivé disciplíny bude mať na starosti najmä Katharinu Liensbergerovú, dvojnásobnú majsterku sveta a držiteľku malého glóbusu za slalom zo sezóny 2020/2021.

Magoni, ktorý okrem Vlhovej viedol v minulosti aj Tinu Mazeovú a naposledy v slovinskom tíme Metu Hrovatovú, bude pomáhať hlavnému trénerovi technických disciplín Georgovi Harzlovi. Ten doteraz trénoval Nemku Lenu Dürrovú.

"Všetci noví tréneri sú absolútni experti a boli moji preferovaní kandidáti na tieto posty. Livio je jeden z najskúsenejších a najúspešnejších trénerov žien na svete," uviedol na adresu Magoniho šéf alpského úseku ÖSV Herbert Mandl, ktorý očakáva v ženskej reprezentácii najmä zlepšenie v obrovskom slalome. Počas Magoniho spolupráce s Vlhovou sa Slovenka stala celkovou víťazkou Svetového pohára 2020/2021.

Viac o téme: Rakúsko Livio Magoni Katharina Liensbergerová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy