Valverde mal na dosah šiesty triumf na klasike Valónsky šíp: Favoritom vypálil rybník domáci Teuns

Na snímke belgický cyklista Dylan Teuns Na snímke belgický cyklista Dylan Teuns Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

MUR DE HUY - Slávnu belgickú klasiku Valónsky šíp vyhral domáci cyklista Dylan Teuns. Jazdec tímu Bahrain Victorious zdolal vo finiši 86. ročníka španielskeho veterána a rekordného päťnásobného víťaza pretekov Alejandra Valverdeho (Movistar), tretí skončil v stredu Rus Alexandr Vlasov (Bora-Hansgrohe).

Teuns vypálil rybník favoritom, keď mal najviac síl v závere cieľového stúpania na Mur de Huy. Tridsaťročný jazdec dosiahol svoj zatiaľ najväčší úspech na jednodňových klasikách, v minulosti vyhral dve etapy na Tour de France (2019, 2021).

Spomedzi favoritov na víťazstvo finišoval Francúz Julian Alaphilippe až na štvrtom mieste a opäť tak nedostal svoj tím Quick-Step na pódium. Slovinca Tadeja Pogačara (UAE) "vyplo" 500 metrov pred páskou a skončil až štrnásty. Štyridsaťdvaročnému Valverdemu, ktorý sa na valónskej klasike predstavil poslednýkrát, tesne unikol triumf, celkovo slávil deviate pódiové umiestnenie. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

výsledky 86. ročníka klasiky Valónsky šíp:
1. Dylan Teuns (Belg./Bahrain Victorious) 4:42:12 h, 2. Alejandro Valverde (Šp./Movistar), 3. Alexandr Vlasov (Rus./Bora-Hansgrohe) obaja +2 s, 4. Julian Alaphilippe (Fr./Quick-Step Alpha Vinyl Team) +5, 5. Daniel Martinez Poveda (Kol./Ineos Grenadiers), 6. Michael Woods (Kan./Israel-Premier Tech), 7. Ruben Guerreiro (Portug./EF Education-EasyPost), 8. Rudy Molard (Fr./Groupama-FDJ), 9. Warren Barguil (Fr./Arkea-Samsic), 10. Alexis Vuillermoz (Fr./TotalEnergies) všetci +7

Viac o téme: Alejandro Valverde Valónsky šíp Dylan Teuns