Súperi Slovenska v príprave nezaváhali: Nemecko zdolalo Švajčiarsko, Francúzsko vyhralo nad Lotyšskom

Fínsky hokejista Ville Pokka sa teší z góluFínsky hokejista Ville Pokka sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Matt Slocum

HELSINKI - Hokejisti Fínska zdolali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí pred MS Nórov 6:2. O svojom triumfe rozhodli štyrmi gólmi v tretej tretine.

V súboji dvoch súperov Slovákov v A-skupine šampionátu zvíťazili Nemci nad Švajčiarmi 4:2. Ďalší protivník Slovenska na majstrovstvách Dánsko prehral vo Švédsku 2:3 po nájazdoch. Predĺženie sa v zápase nehralo. Vo Fínsku nastúpia proti Slovákom aj Francúzi, ktorí zdolali vo štvrtok Lotyšov 2:1

Prípravný zápas pred MS:
Švédsko - Dánsko 3:2 po nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 28. Aman, 34. Kellman, rozhodujúci sam. nájazd Brome - 5. From, 32. Larsen

Nemecko - Švajčiarsko 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 25. Loibl, 38. Karachun, 49. Leonhardt, 60. Schmolz - 23. Miranda, 32. Fazzini

Francúzsko - Lotyšsko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Bouvet, 38. Bozon - 47. Batna

Fínsko - Nórsko 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly: 15. Rajala, 38. Ojamäki, 43. Aaltonen, 44. Sallinen, 54. Manninen, 58. Innala - 12. Jakobsson, 32. Geheb

Viac o téme: Nemecko Francúzsko Dánsko Švajčiarsko Fínsko