VIDEO Liverpool zvládol aj Merseyside derby, Pulisic v posledných sekundách rozjasal Chelsea

Divock Origi a jeho gólové oslavyDivock Origi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Nedeľné liverpoolske derby v 34. kole anglickej futbalovej ligy ovládol na Anfielde domáci tím, ktorý zdolal Everton 2:0. "The Reds" sa strelecky presadili až v druhom polčase vďaka hlavičke Andyho Robertsona a presnému zakončeniu Divocka Origiho.

LFC je v tabuľke na druhom mieste, na vedúceho obhajcu Manchester City stráca jeden bod. Do konca zostáva päť kôl. Domáci mali veľkú prevahu v držaní lopty, strelách či rohových kopoch, hostia ale spočiatku dobre bránili. Sústredenému tlaku favorita ale napokon podľahli a v tabuľke sú na zostupovom 18. mieste. Na záchranu strácajú tri body, majú ale o zápas menej ako 17. Burnley.

Divock Origi a jeho Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Jon Super
Pulisic zariadil triumf Chelsea

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 34. kola anglickej ligy nad West Hamom United 1:0. V 90. minúte o tom rozhodol Američan Christian Pulisic.

Tri minúty predtým nepremenil domáci Jorginho penaltu, ktorú "The Blues" dostali potom, ako Craig Dawson fauloval v šestnástke a dostal červenú kartu. Rozhodca si zákrok overil v kooperácii s VAR. Chelsea je v tabuľke na treťom mieste, pred štvrtým Arsenalom Londýn má náskok päť bodov a zápas k dobru.

Christian Pulisic a jeho Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant)