Premožiteľ Žiliny vo finále nemal najmenší nárok: Mladíci Benficy zlomili kliatbu Bélu Guttmana!

Mladíci Benficy ovládli UEFA Youth LeagueMladíci Benficy ovládli UEFA Youth League Zdroj: TASR/AP/Laurent Gillieron

NYON - Futbalisti Benficy Lisabon triumfovali v mládežníckej Lige majstrov 2021/2022. V pondelkovom finále UEFA Youth League vo švajčiarskom Nyone prevalcovali RB Salzburg 6:0.

Rakúsky tím v osemfinále vyradil mladíkov zo Žiliny, pod Dubňom ale postúpil až po rozstrele z 11 m. Vo finále mladí Portugalčania uspeli vďaka hetriku Henrique Araujoa, po góle pridali aj Martim Neto, Luis Samedo a taliansky juniorský reprezentant Cher N'Dour.

Portugalský veľkoklub sa tak dočkal titulu európskeho šampióna po 60 rokoch, hoci "len" v juniorskej kategórii. Naposledy "Orli" vyhrali EPM v roku 1962. Odvtedy odohrali 11 neúspešných finále. Päť v PEM, jedno v Pohári UEFA, dve v EL a tri v UEFA Youth League. Práve mladíci Salzburgu zdolali Benficu vo finále YL v roku 2017.

Mladíci Benficy ovládli UEFA Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Laurent Gillieron

Podľa klubovej tradície bola dlhá séria prehier vo finále dielom "Kliatby Bélu Guttmanna". Slávny maďarský kormidelník vyhral s klubom PEM v rokoch 1961 aj 1962, potom sa s ním ale nerozišiel v dobrom. Legendy tvrdia, že potom, ako mu klub odmietol zvýšiť plat, ho pri odchode preklial.

Viac o téme: Benfica Lisabon UEFA Youth League RB Salzburg
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy