VIDEO Výborný špurt, po ktorom vyhral aj 2. etapu: Hayter sa po páde rýchlo zotavil

Ethan Hayter víťazí v druhej etape Tour de RomandieEthan Hayter víťazí v druhej etape Tour de Romandie Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott

ECHALLENS - Britský cyklista Ethan Hayter zvíťazil v 2. etape 75. ročníka Tour de Romandie a pripísal si druhý triumf na pretekoch. Jazdec stajne Ineos Grenadiers sa presadil v záverečnom špurte a 168,2 km dlhú trasu so štartom a cieľom v meste Echallens zvládol za 4:04:55 h. Druhý finišoval Španiel Jon Aberasturi (Trek-Segafredo) a tretí skončil Kolumbijčan Fernando Gaviria (SAE Team Emirates).

Hayter vyhral už úvodný prológ, po ktorom si obliekol dres pre lídra celkového poradia. V stredajšej prvej etape však oň prišiel, keď sa zaplietol do hromadného pádu necelých 20 km pred cieľom a nabral veľkú stratu. Z pádu sa však rýchlo otriasol a vo štvrtok si pripísal trinásty triumf v kariére.

Na čele celkového poradia sa udržal Austrálčan Rohan Dennis v drese Jumba-Visma s náskokom 14 sekúnd pred Rakúšanom Felixom Grossschartnerom (Bora-Hansgrohe).

V piatok je na programe opäť zvlnená 3. etapa so štartom a cieľom v meste Valbroye dlhá 165,1 km.

výsledky 2. etapy Tour de Romandie (Echallens - Echallens, 168,2 km):
1. Ethan Hayter (V.Brit./Ineos Grenadiers) 4:04:55 h, 2. Jon Aberasturi (Šp./Trek-Segafredo), 3. Fernando Gaviria (Kol./SAE Team Emirates), 4. Aleksander Vlasov (Rus./Bora-Hansgrohe), 5. Sean Quinn (USA/EF Education), 6. Quinten Hermans (Belg./Intermarché Wanty-Gobert Matériaux) všetci rovnaký čas

celkové poradie:
1. Rohan Dennis (Aus./Jumbo-Visma) 8:34:43 h, 2. Felix Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) +14 s, 3. Mauro Schmid (Švaj./QuickStep Alpha Vinyl) +18, 4. Dylan Teuns (Belg./Bahrajn-Victorious), 5. Juan Ayuso (Šp./SAE Team Emirates), 6. Mikkel Honoré (Dán./QuickStep Alpha Vinyl) všetci rovnaký čas

Viac o téme: Tour de Romandie Ethan Hayter