Slovenské hokejistky porazili Holanďanky, tréner Segíň: Konečne sme si vypočuli hymnu

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie žien Tomáš Segíň počas tréningu pred kvalifikáciou na ZOHNa snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie žien Tomáš Segíň počas tréningu pred kvalifikáciou na ZOH Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

ANGERS - Slovenské hokejové reprezentantky zvíťazili vo svojom treťom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS žien vo francúzskom Angers. Vo štvrtok zdolali Holanďanky 4:1 a posunuli sa na predposledné miesto tabuľky práve pred svoje súperky.

Skóre otvorila v 24. minúte Nikola Nemčeková. Holanďanky odpovedali v presilovke, keď sa presadila Julie Zwarthoedová, no v 38. minúte vrátila Slovenkám vedenie opäť Nemčeková. V tretej tretine pridali ďalšie dva góly Lucia Ištocyová a Tatiana Korenková.

Zverenky trénera Tomáša Segíňa prehrali v prvých dvoch dueloch s Nórskom (1:2) a Francúzskom (0:4) a stratili šancu postúpiť medzi svetovú elitu. Záverečný zápas ich čaká v sobotu s Rakúskom.

Na snímke uprostred tréner Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

A-skupina I. divízie MS žien:

SLOVENSKO - Holandsko 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Nemčeková (Maskaľová), 38. Nemčeková (Vysokajová), 52. Ištocyová (Kúbeková), 55. Korenková (Lucák-Čupková, Drábeková) - 33. Zwarthoedová (van Nesová, Wielengová). Rozhodovali: Dewarová (Kan.), Karklinová (Lot.) - Egliová (Švaj.), Lacková (V.Brit.), vylúčené: 1:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 423 divákov.

zostava SR: Zimková - Vysokajová, Bednáriková, Kúbeková, L. Šuliková, Drábeková, Leskovjanská, A. Šulíková - Lucák-Čupková, Hlinková, Košecká - Ištocyová, Fančovičová, L. Halušková - Korenková, R. Halušková, Suráková - Kapičáková, Nemčeková, Maskaľová - Matejková

Hlas po zápase (hockeyslovakia.sk):

Tomáš Segíň, tréner SR ženy: "Konečne sme sa dočkali prvého víťazstva na turnaji a mohli sme si vypočuť slovenskú hymnu. Bol to pre nás úžasný pocit. Dievčatá počas celého stretnutia dodržiavali nastavené pravidlá a pozitívne je, že dokázali štyrikrát skórovať. Preto v tíme vládne spokojnosť. V piatok nás čaká deň voľna. Dobre si oddýchneme a pripravíme sa na posledný duel s Rakúšankami, do ktorého vstúpime s cieľom zvíťaziť a získať tri body."

ďalší výsledok:
Rakúsko - Francúzsko 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 21. Meixnerová, 24. Schafzahlová, 61. Schafzahlová - 15. Parmentová, 57. Aurardová