Po sezóne ukončí kariéru: Gilbert sa po troch rokoch dočkal víťazstva, po svadbe chce pridať ďalšie

Belgický cyklista Philippe GilbertBelgický cyklista Philippe Gilbert Zdroj: Profimedia

DUNKERQUE - Takmer tri roky čakal bývalý majster sveta v cestnej cyklistike Belgičan Philippe Gilbert na víťazstvo. Vo svojej poslednej sezóne v kariére sa dočkal - na pretekoch Štyri dni v Dunkerque najprv vyhral tretiu etapu a nakoniec ovládol aj celkové poradie. Počet svojich prvenstiev v profesionálnom pelotóne zaokrúhlil na 80 a rád by na víťaznej vlne pokračoval.

"Mám z toho veľkú radosť. Mám za sebou dva zložité roky plné problémov, ale chcem končiť na vrchole. Najskôr so ožením, svadba ma čaká koncom mesiaca. Potom chcem pridať ďalšie víťazstvo, stále mám veľké ambície," uviedol po nedeľnej záverečnej šiestej etape Gilbert, ktorý za necelé dva mesiace oslávi 40. narodeniny.

Svetový šampión z roku 2012 má na konte etapové prvenstvo zo všetkých troch Grand Tours a množstvo cenných úspechov pozbieral v jednorazových pretekoch, tento rok na jar sa však v klasikách usiloval o ďalšie víťazstvo márne.

"V klasikách to pre mňa bolo ťažké, pretože som kvôli chorobe nemal natrénované, ako som plánoval. Tu mi svedčilo priaznivé počasie a kratšie preteky. Vyhrávať som nezabudol," uviedol jazdec stajne Lotto Soudal, ktorý sa tento rok rozlúči s profesionálnym pelotónom po dvadsiatich sezónach.

Celkové poradie v Dunkerque ovládol Gilbert iba o štyri sekundy pred krajanom Oliverom Naesenom. Etapové preteky vyhral po piatich rokoch.

Viac o téme: Philippe Gilbert Lotto Soudal Štyri dni v Dunkerque
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK