VIDEO Marián Hossa so štátnym vyznamenaním: Je to práca od mojich piatich rokov

Na snímke vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo Marián Hossa si prebral Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športuNa snímke vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo Marián Hossa si prebral Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Tvrdou prácou sa dajú dosiahnuť veľké veci. Bývalý hokejista Marián Hossa to uviedol po tom, ako mu prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu udelila štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športu.

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára vníma vyznamenanie ako obrovskú poctu. "Je to práca od mojich piatich rokov. Som rád, že si ju niekto váži a že môžem byť aj vzorom pre mládež," zdôraznil. Mladým športovcom odkázal, že aj keď sa "nie vždy darí počas cesty za svojím snom, treba iba vstať a ísť ďalej".

 

 

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu ocenila 25 osobností spoločenského, kultúrneho a športového života, z toho šesť in memoriam. Štátne vyznamenania udelila aj tento rok v náhradnom termíne. Ceremoniál sa uskutočnil v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave.

Viac o téme: Marián Hossa Zuzana Čaputová Štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy