VIDEO Fiorentina pokračuje v boji o pohárovú Európu: Fialky ukončili čiernu sériu v dueli s AS Rím

Jonathan Ikone (ACF Fiorentina) a Matias Vina (AS Rím) v súbojiJonathan Ikone (ACF Fiorentina) a Matias Vina (AS Rím) v súboji Zdroj: Profimedia

FLORENCIA - Futbalisti Fiorentiny v 36. kole talianskej ligy porazili 2:0 AS Rím. Toskánsky celok v Serie A vyhral po troch porážkach a posunul sa na siedme miesto tabuľky, ktoré ako posledné zaručuje účasť v európskych pohároch.

Domácich poslal do vedenia už v piatej minúte z penalty Nicolas González. Druhý gól dal šesť minút na to Giacomo Bonaventura a v 25. minúte pridal ďalší zásah, ktorý ale kvôli ofsajdu neplatil.

Fiorentina sa dočkala prvého víťazstva po štyroch súťažných porážkach za sebou. V tabuľke Serie A si dve kolá pred koncom polepšila na siedme miesto, ktoré zaručuje účasť v predkole Konferenčnej ligy.

Klub z Florencie má na konte 59 bodov, rovnako ako šieste Bergamo a siedme AS Rím, ktoré síce postúpilo do finále Konferenčnej ligy, ale v talianskej najvyššej súťaži natiahlo sériu bez víťazstva už na štyri zápasy.