FOTO Manchester City odhalí Sergiovi Agüerovi pamätnú sochu: Je to pre mňa skutočne nádherné

Na snímke socha bývalého hráča Manchestru City Sergia Agüera počas odhalenia 13. mája 2022 v ManchestriNa snímke socha bývalého hráča Manchestru City Sergia Agüera počas odhalenia 13. mája 2022 v Manchestri Zdroj: TASR/AP/Martin Rickett

MANCHESTER - Anglický futbalový klub Manchester City odhalí v piatok sochu svojmu bývalému hráčovi Sergiovi Agüerovi. Tridsaťtriročný Argentínčan získal s tímom päť ligových titulov, v decembri ukončil kariéru pre problémy so srdcom.

"Je to pre mňa skutočne nádherné. Za tých 10 rokov som vyhral mnoho trofejí a pomohol som klubu nadobudnúť meno vo svete," uviedol Agüero pre AFP. Socha bude zachytávať jeho gól proti Queens Park Rangers z roku 2012, ktorým zaistil tímu prvý triumf v Premier League po 44 rokoch. Odhalia ju pri príležitosti 10. výročia od tejto udalosti.

Na snímke socha bývalého Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Martin Rickett

Agüero vsietil v drese City 260 gólov a je najúspešnejší strelec v jeho histórii. Okrem ligových triumfov s ním získal aj FA Cup a šesť ligových pohárov. Kariéru ukončil ako hráč FC Barcelona, no odohral za ňu len päť zápasov vo všetkých súťažiach.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Manchester City Sergio Agüero
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy