VIDEO Aj opora Slovana pomohla k výhre po vyše roku: Brankár Liverpoolu nemal šancu!

Arménsko sa konečne dočkalo triumfuArménsko sa konečne dočkalo triumfu Zdroj: SITA/AP/Hakob Berberyan

JEREVAN - Futbalisti Arménska zvíťazili v sobotnom zápase Ligy národov nad Írskom 1:0. O jediný gól sa postaral v 74. minúte Eduard Spercjan. Domáci vstúpili do 1. skupiny B-divízie výhrou, ktorá je pre nich prvá od marca 2021. V zostave bol aj hráč ŠK Slovan Bratislava Tigran Barseghyan, ktorému v 50. minúte neuznali gól pre ofsajd.

Obe strany vyvíjali v úvode stretnutia aktivitu, k otváraciemu gólu sa však priblížili len Íri. Niekoľko vyložených šancí nepremenil útočník Chiedozie Ogbene. Tri body zaistil Spercjan, keď prekvapil brankára Caoimhina Kellehera (FC Liverpool) strelou spoza šestnástky.