Trikrát vyhral Tour de France: Legendárneho Američana teraz čaká boj s rakovinou

Greg LeMondGreg LeMond Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Trojnásobnému víťazovi cyklistickej Tour de France Gregovi LeMondovi diagnostikovali nádorové ochorenie chronická myelocytová leukémia (CML). Šesťdesiatročný Američan informoval na svojej oficiálnej stránke, že ide o formu rakoviny, ktorá je liečiteľná a nie je život ohrozujúca.

"Niekoľko týždňov únavy ma primälo ísť na prehliadku. Po sérii vyšetrení a biopsii kostnej drene som sa v piatok dozvedel oficiálnu diagnózu. Moji lekári vypracovali plán chemoterapie, na ktorú nastúpim tento týždeň. Dlhodobá prognóza je veľmi priaznivá, mám šťastie, že mám okolo seba skvelých lekárov a plnú podporu rodiny, priateľov a kolegov," citovala LeMonda agentúra AFP.

Dvojnásobný majster sveta (1983, 1989) je od diskvalifikácií Lancea Armstronga a Floyda Landisa jediný americký víťaz TdF. Na najprestížnejších etapových pretekoch sveta triumfoval v rokoch 1986, 1989 a 1990. Od ukončenia kariéry v roku 1994 spolupracoval na Tour s viacerými médiami, tentoraz však do Francúzska nezavíta: "Dúfal som, že v júli prídem, ale pracujeme na alternatíve, ako by som mohol sledovať podujatie z Tennessee. Teším sa na návrat budúce leto."

Viac o téme: Rakovina Greg LeMond
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR